Darende'de Huzur Toplantısı

Malatya’nın Darende ilçesinde geleneksel hale getirilen Huzur Toplantıları’nın 13’üncüsü yapıldı.

Darende'de Huzur Toplantısı Malatya İlçe

Darende Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen Huzur Toplantısına İlçe Kaymakamı Bünyamin Kuş, İlçe Emniyet Müdürü Arif Köse, Toplum Sağlığı Merkezi Dr. Serdar Deveci, Komiser Ali Fıstıkcı, Komiser Yardımcısı Selçuk Korkmaz, Toplum Destekli Polis Memuru Mahmut Özkan ve Hacı Devriş Mahalle Muhtarı Ruhi Benli ve Sungur Mahalle Muhtarı Hasan Gürbüz ve iki mahallenin mahalle sakinleri katıldılar.

Kaymakam Bünyamin Kuş, kapalı alanlarda sigara içilmemesi ile ilgili uygulamaya ilçede dikkat edilmediğini ifade etti. Kaymakam Kuş, “Göreve geldiğimden bu yana gördüğüm kadarıyla pek dikkat edilmediğini fark ettim. Gerek köylerimizde gerekse ilçe merkezimizde özellikle insanlarımızın toplu halde bulunduğu kahvehanelerde bu konuya dikkat edilmediğini görüyorum. Bu nedenle ilçe emniyet müdürlüğümüz ve sağlık grup başkanlığımız bu kanunun uygulanması için gerekli çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bizler için gerçekten önemli bir konudur; sağlığımız için, çocuk ve gençlere kötü örnek olmamak için bu konuya dikkat etmeliyiz. Gelişmiş ülkelerde sigara tüketiminin azalmasının aksine, bizim ülkemizde artma eğilimi göstermesi düşündürücüdür. Kendi paramızla kendi sağlığımıza zarar vermek ne kadar doğrudur” dedi.

İlçede Güvenli Okul projesinin başarıyla sürdürüldüğünü belirten Kaymakam Kuş, “Sabah öğrencilerin okula gidiş saatleri ile öğle ve akşam dağılış saatlerinde polislerimiz okullarımızda görev yapmaktadırlar. Çocuklarımızın kazasız belasız okullarına ulaşmalarını sağlamak için çalışmaktadırlar” diye konuştu.

Darende İlçe Emniyet Müdürü Arif Köse ise "Kahvehanelerde, iş yerlerinde denetimleri sıklaştırdık. Gördüğümüz yerde 'işte bırakamıyorum idare edin görmeyin' gibi söylemler bizim için söz konusu değil. Biz meseleye farklı açıdan baktığımızda sağlığınızı size rağmen korumaya gayret ediyoruz. Burada birinci öncelik sağlığınızı korumaktır” dedi.
Sağlık Grup Başkanı Dr. Serdar Deveci ise Çocuk Felci Aşı kampanyası hakkında bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 670
Bu Ay : 7467
Toplam : 7467

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom