Şentop'tan HSYK Bildirisine tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, HSYK’nın bildirisine ilişkin, 'Bunların böyle bir bildiri yayınlama hakkı yok. Bunu önceden Askeri organlar yapardı şimdi HSYK yapmaya başladı' dedi.

Şentop'tan HSYK Bildirisine tepki Türkiye-Dünya

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop TGRT Haber Kanalı’nda HSYK’nın bildirisini değerlendirdi. Şentop, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:“Türkiye bu süreci 28 Şubat’ta da yaşamıştı. Burada sayın savcı olayı çok iyi izah etti. Savcılar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı adına işlem yapıyor ama oradaki savcı arkadaş kimsenin bilgisi olmadan iş yapıyor. Şimdi bu arkadaş kendisi adına mı yoksa savcılık adına mı iş yapıyor. Burada işlem usule uygun yürütülmüyor. 2012’de yayımlanan genelgeye göre, savcının başsavcıya bilgi vermeden hareket etmesi uygun değil.

HSYK da aslında dün hazırladığı bildiriyi bugün yayınlıyor. Sadece 13 üye, korsan bildiri yayınladı. Eskiden asker adına bildiri yayımlanırdı, şimdi HSYK yayımlıyor. siyasi sonuç almak için savcılığın ve hakimliğin gücünü istismar etmeyelim. 22 üyesi olan HSYK sadece 13 kişinin imzaladığı bildiriyi yayınlıyor. Bunların böyle bir bildiri yayınlama hakkı yok. Şahıslar biz 13 üyeyiz deyip böyle bir açıklama yapabilir ama HSYK adına bir bildiri yayınlayamaz, bu bir suç teşkil eder. Bunu önceden Askeri organlar yapardı şimdi HSYK yapmaya başladı."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 69
Bu Ay : 3513
Toplam : 3513

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom