Kalifiyeli Eleman Sayısı Artacak

Malatya’da, sanayideki kalifiye elaman sorununu çözmek için okullar ile sanayici buluşturularak kalifiye eleman sıkıntısını çözmek için proje başlatıldı.

Kalifiyeli Eleman Sayısı Artacak Malatya Haber

Malatya Aktif İşadamları Derneği’nin (MAKİAD) alt komisyonlarından olan Makine ve Metal Komitesi yönetimi ve üyeleri, Şehit Kemal Özalper Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü Şefi Abdulkadir Çalışkan koordinesinde bir araya gelerek yaklaşık 40 öğrenciyi MAKİAD üye firmalara götürerek firmalar hakkında bilgiler aldı.
Makine ve Metal Komitesi Başkanı Feti Mehter, “Sırasıyla yeni sanayi, Özsan sanayi ve organize sanayi olmak üzere öğrencilerimizi sanayiyi tanıtmak adına güzel bir program düzenledik. Yaklaşık 9 firmanın tanıtıldığı ve makine bölümü öğrencilerinin soru-cevapları ile sıcak bir ortam yaşandı” dedi.

Şehit Kemal Özalper Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü Şefi Abdulkadir Çalışkan ise, “Bu tür programlar öğrencilerimizin gelişimi için çok etkili. Bu tür programlar öğrencilerimizin kafasındaki geleceği ile ilgili planlar yapmasına imkan sağlıyor. Bizler içinde çok verimli bir program oldu. Daha önce 2-3 firma geziyorduk. Öğrencilerimizin metalin işlenmemiş halinden ve işlenerek son halini sanayide görerek makinenin işleme yerlerini sahada öğrenme imkanları ve çalışma imkanlarını görmesi iyi oldu” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 246
Bu Ay : 5440
Toplam : 5440

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom