Kursa Katılanlara Törenle Sertifikaları Verildi

Malatya’da, peyzaj kursuna katılıp belge almaya hak kazanan 20 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Kursa Katılanlara Törenle Sertifikaları Verildi Malatya Kültür-Sanat

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine; Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci, Malatya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Çetin Bozkurt, Tarım Müdürlüğü konu sorumluları ile kursiyerler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Ali Selvi, “Peyzaj Kursunu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Malatya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve İl Müdürlüğümüz ortaklaşa gerçekleştirdi. Müdürlüğümüzün amacı hayvansal ve bitkisel üretimdeki verim ve kaliteyi artırmanın yanı sıra peyzaja önem vererek aynı zamanda çevreyi de düzenlemek ve güzelleştirmektir.

Son dönemde Malatya Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün çok önemli peyzaj çalışmalarına imza attığına, bu anlamda Malatya’nın her geçen gün güzelleştiğine, yeşilliğinin arttığına, yapılan bu projeler sayesinde kent halkının oksijeni bol ortamlarda piknik ve yürüyüş yaptığına şahit oluyoruz. İlimizde yapılan Orduzu Göleti’nin de bulunduğu Pınarbaşı’nda tabiat parkı kurulması, il merkezinde yapılan birçok park ve diğer peyzaj uygulamaları dikkat çekmektedir.

Teoride almış olduğunuz peyzaj kursunu pratiğe dönüştürerek uygulamaya geçtiğinizde ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız. Çünkü artık şehirler, siteler ve yeşil alanlar bilinçli peyzaj uygulaması ile değer kazanıyor. Almaya hak kazandığınız bu sertifikalar ileride sizlere iş imkanı da sunacaktır. Günümüzde görselliğin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Daha güzel bir çevre için yaşadığımız ortamları güzelleştirmek artık sizlerin elinde” dedi.

Peyzaj Mimarı Oktay Taner ve Ziraat Mühendisi Akif Canal tarafından 20 kişiye 144 saat eğitim verilmesinin ardından, belge almaya hak kazanan 20 kursiyere sertifikaları törene katılan müdürler tarafından takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 265
Bu Ay : 783
Toplam : 783

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom