TÜİK, Tarım Müdürlüğü'nde Toplantı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TÜİK, Tarım Müdürlüğü'nde Toplantı Malatya Haber

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salonu’nda; TÜİK Malatya Bölge Müdürü Hüseyin Avni Dizman, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, diğer ilgili ve yetkililerinin katılımı ile düzenlenen istatistik bilgilendirme toplantısında TÜİK hizmetlerinin anlatıldığı sinevizyon gösterisi sunuldu.

Daha sonra konu uzmanları, TÜİK istatistiki bilgilerin toplanması konusunda bilgiler aktardı.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun misyonu, vizyonu, resmi istatistik programı, yapılan çalışmalar ve elde ettiği sonuçların kurum, kuruluşlar, üniversiteler, basın ve kamuoyu ile paylaşılması, toplumdaki istatistik okuryazarlığının artırılması amacı ile bilgilendirme toplantıları yapıldığı ifade edilip, bu kapsamda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde, TÜİK Bölge Müdürlüğü personeli tarafından, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli personele, TÜİK Türkiye İstatistik Kurumu ve çalışmaları, Resmi İstatistik Programı ve Tarım İstatistikleri hakkında bir bilgilendirme sunumu yapıldığı vurgulandı.

Sunumlarda TÜİK’in tanıtımı, misyon ve vizyonu, resmi istatistik programı, tarım istatistikleri ile ilgili tanım ve kavramlar, yapılan çalışmalar, yapılan çalışmaların sonuçları anlatılmış olup katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

TÜİK’in misyonu, ‘uluslararası standartlarda, kullanıcı odaklı ve sürdürülebilir bir istatistik sistemi kurmaktır’ şeklinde ifade edilirken, vizyonu ise şöyle belirtildi:

“Ulusal ve uluslararası kullanıcıların ihtiyaç ve önceliklerini dikkate alarak kaliteli, güncel, güvenilir, tutarlı, tarafsız, uluslar arası standartlara uygun istatistikleri üretmek, kullanıma sunmak ve resmi istatistik üretim sürecinde yer alan kurumlar arasında eşgüdümü sağlamaktır.

Resmi İstatistik Programı resmi istatistiklerin tespit edilerek; uluslararası standartlarda veri üretim esaslarının getirilmesi, mükerrerlikten arındırılması, işgücü, zaman ve maliyetin azaltılması amacıyla tüm kamunun katıldığı bir platformdur. RİP’in temel amacı resmi istatistiklerin üretimine ve organizasyonuna ilişkin temel ilkeleri ve standartları belirlemektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 802
Bu Ay : 2331
Toplam : 2331

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom