CHP'de İki Aday Daha Açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Aralarında Malatya Belediyesi’nin de olduğu 23 belediyeye yolsuzluk soruşturması yapılacağı dilden dile dolaşıyor.

CHP'de İki Aday Daha Açıklandı Malatya Haber

Halkımızı kandıranlara geçit verilmeyecektir” dedi.
Parti il binasında, parti yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında İstanbul’daki yolsuzluk ve rüşvet iddiaları konusuna değinen CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Üniversiteyi bitiren, en iyi bölümlerden mezun olan gençler ve aileleri işsizlikten kıvranırken, ekonomik bunalımdan dolayı teker teker intihar ederken, kendi çocuklarına gemi alanlar, 20’li yaşlarda şirket kurduranlar, villalar satın alanlar halkın gözünde deşifre edilmiştir” iddialarını öne sürdü.

“Polisleri, savcıları, emniyet amirlerini neden görevlerinden alıyorlar? Gazetecileri neden emniyet binalarına sokmuyorlar. Çünkü işin ucu hepsine bulaşacak. İşin ucu belediyelerine, bürokratlarına, diğer bakanların uzayacak. Korkuları ondan. Bu yüzden konuyu saptırmaya çalışıyorlar” diyen Kiraz, daha sonra şu iddiaları öne sürdü:
“Aralarında Malatya Belediyesi’nin de olduğu 23 belediyeye yolsuzluk soruşturması yapılacağı dilden dile dolaşıyor. Buna rağmen AK Parti’nin Malatya İl Başkanı da işin kolayına kaçıp, ‘bu bir komplodur’ demiş. Başbakandan kopya çekeceğine, sen önce Malatya Belediyesi’ne bak. Bu saatten sonra hiçbir AK Partilinin söylediği komplo teorileri tutmaz. Artık yalanlarla halkımız kandırmaya çalışanlara halkımız da geçit vermeyecektir.”
Kiraz, basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

İki ilçede daha 30 Mart 2014’de yapılacak olan seçimde belediye başkan adaylarının belirlendiğini söyleyen Kiraz, “Akçadağ ve Kuluncak ilçelerinde yapılan anket sonucunda parti meclisimiz Akçadağ için Hasan Saklı, Kuluncak için de Etem Körükmez aday olarak ilan edildi” dedi.

8 ilçe ve büyük şehirde adaylarını belirlemiş olduklarını ifade eden Kiraz, kalan ilçeler için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 754
Bu Ay : 4552
Toplam : 4552

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom