Kışın Bunları Çok Tüketin

Daha çok toprağın altında büyüyen pancar, turp, havuç, kereviz gibi sebzeler yetişir. Ama toprağın üstünde yetişen ıspanak, pırasa ve lahana soğuk hava koşullarına dayanıklı sebzelerdir.

Kışın Bunları Çok Tüketin Malatya Yaşam-Sağlık

Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Mahmut Nedim Barış, mevsimlik meyve ve sebze tüketiminin önemli olduğunu belirtti. 

Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Mahmut Nedim Barış, mevsimlik meyve ve sebze tüketiminin önemine değinerek vatandaşların bu hususta duyarlı olması gerektiğini söyledi. İçinde bulunan kış mevsiminde havaların soğuması ile birlikte bu mevsim de en sık görülen hastalık grip kendini göstermeye başladığını belirten Barış, sağlık uzmanlarınca bu dönemde grip hastalığının ilacı olarak ön görülen portakal, mandalina, greyfurt ve limon meyvesinin önerildiğini ifade etti.

Barış, “Mevsimlik meyve ve sebze tüketilmelidir. Aralık ayına girdiğimiz bu günlerde havaların soğuk olması nedeni ile daha çok toprağın altında büyüyen pancar, turp, havuç, kereviz gibi sebzeler yetişir. Ama toprağın üstünde yetişen ıspanak, pırasa ve lahana soğuk hava koşullarına dayanıklı sebzelerdir. Mevsimlik kış sebze türleri tüketildiği kadar kış meyve çeşitlerinden, mandalina, portakal, limon, muz, kivi, kestane ve yer elması da tüketilmelidir” dedi.

Barış, mevsimine göre meyve ve sebze tüketiminin halk sağlığı yönünden önemli olduğu kadar üretici çiftçiye de ekonomik yönde katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom