Cafana Köyü İçin Yardım İstedi

Veli Ağbaba, Yeşilyurt ilçesine bağlı Görgü (Cafana) Köyü’nün kanalizasyon sorununu ve Arapgir’in Çiğnir Köyü Yumrutaş (Harpuzik) Mezrası’nın içme suyu sorununun çözümü için Maliye Bakanı Şimşek’ten yardım istedi.

Cafana Köyü İçin Yardım İstedi Malatya Haber

Şimşek, her iki yerleşim yerinin sorunlarını çözme sözü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:
“Malatya ili Yeşilyurt ilçesine bağlı Görgü yani Cafana Köyü Malatya'ya en yakın ve en büyük köylerimizden birisi. Ankara asfaltında bulunmaktadır. Ankara'dan, Mersin'den gelirken bu köye geldiğinizi kokan kanalizasyon sularından anlayabiliyorsunuz. Maalesef köyde bulunan kanalizasyon şebekelerinden sızan sular hem köyü kirletmekte hem de insan sağlığını tehdit etmektedir. Köyde bulunan çocukların birçoğu hastadır. Maalesef, köyde yaşayan insanlar geceleri yatamamaktadır. Ben geçtiğimiz hafta ziyaret ettim, kışın bile köyden büyük kokular gelmektedir. Yine bu köyün tarım arazileri taş ocakları nedeniyle işgal edilmiş durumdadır. Bu taş ocaklarının vermiş olduğu zarar neticesinde artık Cafana'da tarım yapılamaz durumda. Bu kanalizasyon suyunun düzenlenebilmesi için Maliye Bakanlığı’ndan paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda Cafana Köyü’ne yardım etmeyi düşünüyor musunuz?”

Veli Ağbaba’nın yardım talebini değerlendiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise “Malatya'nın bir köyüyle ilgili bir hususu gündeme getirdiniz. Onun siz detaylarını bize iletin, biz Maliye olarak bakalım. Normalde KÖYDES'ten bunların karşılanması lazım ama... Siz bir getirin, yılsonunda biz ilgilenelim onunla” diye konuştu.

Ağbaba, konuşmaların ardından hem Görgü Köyü’nün kanalizasyon sorununu hem de Arapgir’in Çiğnir Köyü Yumrutaş (Harpuzik) Mezrası’nın içme suyu sorununun detaylarını Bakan Şimşek’e iletti. Bakan Şimşek her iki yerleşim yeri için de sorunları çözme sözü verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 65
Bu Ay : 1594
Toplam : 1594

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom