KKYDP Başvuruları Başladı

2013/59 no’lu Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 14 Aralık 2013 tarih ve 28851 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

KKYDP Başvuruları Başladı Malatya Ekonomi

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi hakkında uyarılarda bulundu. 
Selvi yaptığı yazılı açıklamada, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğin 14 Aralık 2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, “Program gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlerine yönelik yatırımlarının desteklenmesi amacıyla yapılması gereken hususları kapsamaktadır” dedi.


  Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında proje başvuruları 14 Aralık 2013 tarihi itibarıyla başlamış olup, son müracaat tarihi 27 Ocak 2014...

2013/59 no’lu Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 14 Aralık 2013 tarih ve 28851 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

        Program gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlerine yönelik yatırımlarının desteklenmesi amacıyla yapılması gereken hususları kapsamaktadır.

Ekonomik yatırımlar destekleme programı kapsamında;

·  Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni tesislerin yapımı,

·  Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesi,

·  Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması,

·  Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı,

·  Tebliğ kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış veya yapılacak tesislerde kullanılmak üzere, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgar enerjisi üretim tesislerinin yapımı,

·  Koyun, keçi ve manda konularında sabit yatırım projeleri,

hibe desteği kapsamında değerlendirilmektedir.

Ekonomik yatırım proje başvuruları gerçek ve tüzel kişiler (Kollektif, Anonim ve Limited Şirket) tarafından yapılır. Tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ile bunların üst birlikleri, ekonomik yatırım konularına tüzel kişilik olarak başvurabilirler.

Ekonomik yatırımlar için proje başvurularında hibeye esas proje tutarı, gerçek kişi başvurularında 300.000 Türk Lirasını, tüzel kişi başvuruları için ise 800.000 Türk Lirasını geçemez.

Hibeye esas proje tutarının %50’sine hibe yoluyla destek verilir. Diğer %50’si oranındaki tutarı başvuru sahipleri kendi kaynaklarından temin etmekle yükümlüdürler. Başvuruların belirtilen tutarları aşması durumunda aşan kısım başvuru sahipleri tarafından ayni katkı olarak karşılanacaktır.

Proje başvuruları tebliğin yayın tarihi olan 14.12.2013 tarihinden itibaren kırkbeş gün içerisinde İl Müdürlüğüne yapılacaktır. Son başvuru tarihi 27 Ocak 2014 tarihidir. Konuyla ilgili Uygulama Rehberi Bakanlığımızwww.tarim.gov.tr sayfasında yer almaktadır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 365
Bu Ay : 365
Toplam : 365

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom