İnsan Hakları Haftası

İnsan hakları derneği (İHD) Malatya Şube Başkanı Servet Akbudak, “Bu yıl çok ağır insan hakları ihlalleri yaşanmıştır” dedi.

İnsan Hakları Haftası Malatya Haber

10-17 Aralık İnsan hakları haftası nedeniyle PTT önünde basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasını okuyan (İHD) Malatya Şube Başkanı Servet Akbudak,2013 yılının ağır insan hakları ihlallerinin yaşandığı yol olduğunu belirterek, cezaevlerindeki sorunları da dile getirdi.

4 Kasım 2013 itibariyle cezaevlerinde bulunan mahpus sayısının 141 bin 161 kişiye ulaştığını söyleyen Akbudak, cezaevlerinin bağımsız, demokratik ve mesleki kurum temsilcilerdinde8n oluşan kurullarca sivil denetime açılması yönünde bir gelişme olmadığını bildirdi.

İnsan hakkı ihlallerinin Mısır, Suriye ve orta doğuda da yaşandığını dile getiren Akbudak, “Yıl boyunca dünyanın pek çok yerinde Mısır dahil, yeni askeri darbeler,, iç çatışmalar, savaşlar ve işgaller nedeniyle başta yaşam hakkı ve işkence olmak üzere çok ağır insan hakları ihlalleri yaşanmıştır. Bu hak ihlallerinin yoğunluğu ve yaygınlığı bakımından bölgemiz orta doğu, bilhassa komşumuz Suriye öne çıkmaktadır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 265
Bu Ay : 7062
Toplam : 7062

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom