Trafik Terörü Eğitim Camiasını Vurdu

Malatya Meşale Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Eğitim Komisyonu, Malatya’dan trafik terörüne kurban verilen altı öğretmenle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Trafik Terörü Eğitim Camiasını Vurdu Türkiye-Dünya

Malatya Meşale Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Eğitim Komisyonu tarafından, Malatya’da trafik terörüne kurban verilen öğretmenlerle ilgili yapılan yazılı açıklamada “eğitim camiasının üzüntülerini paylaşıyor, trafik terörüne kurban verdiğimiz öğretmenlerimizi rahmetle anarken, eğitim camiası ve vefat edenlerin yakınlarına sabır diliyoruz” denildi.

Meşale Derneği Eğitim Komisyonu adına yazılı açıklamada bulunan yazar Necip CENGİL şunları söyledi:

“Bilindiği gibi Malatya Eğitim camiası trafik terörüne, yaşanan iki ayrı kazada altı kurban vermiştir. İlk kaza Adıyaman Çelikhan yolunda meydana gelmiş, Malatyalı genç öğretmen Azize ÇELİK hayatını kaybetmişken, bu kazadan bir gün sonra, Malatya-Doğanşehir  yolu, Tavşantepe mevkiinde yaşanan ikinci kazada Doğanşehir’de görevli beş öğretmen(Çetin Kuşbay, Derya Şahin, Alişan Ergen, Erhan Yaşar ve Emine Coşkun )  vefat etmiş ve Malatya’da, bir gün arayla trafik terörü neticesinde, altı öğretmen kardeşimiz aramızdan ayrılmıştır. Bu müessif olayları değerlendirirken, ilk dikkat çekmemiz gereken trafik terörüdür. Bu konuda özellikle, şu kış aylarında, kaygan ve buzlu yollar dikkate alınarak, araçların hız limitine daha özen göstermesini temenni ediyor, bu konuda ilgili kesimlerin dikkatlerinin çekilmesinin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Daha fazla can kaybına yol açılmaması açısından, yol güvenliği kadar, sürücü duyarlılığının önemli olduğunu düşünüyor, yetkilileri sorumluluk bilincinin kazandırılması konusunda, daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Bu vesileyle, her iki kazada hayatlarını kaybeden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve eğitim camiasına, yine Allah’tan sabr-ı cemil diliyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 974
Bu Ay : 7058
Toplam : 7058

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom