Havacılık Tazminatı Talebi

Büro Memur Sen Malatya Şube Başkanı Feyim Bingöl, 'havacılık tazminatı' ile ilgili 13 Aralık günü uçakları kaldırmama eylemini ertelediklerini bildirdi.

Havacılık Tazminatı Talebi Malatya Haber

Sendika binasında sendika yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yapan Büro Memur Sen Malatya Şube Başkanı Feyim Bingöl, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi uçuculuğa katkısı dolayısıyla Eurocontrol’a faturalandırdığı personel ve yatırım maliyet ücretlerinin büyük bölümünü (Avrupa hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı) geri almaktadır.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, almış olduğu geliri; yükümlülüğü gereği personeline ek ödeme olarak ödemektedir. Buna mukabil Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise uluslararası bir teşkilata, personel gideri olarak faturalandırdığı ve aldığı geliri yükümlülüğüne uymayarak, personeline bu katkıyı ödememektedir. Bu durum ülkemiz için uluslararası sakıncalar doğurabilecek nitelikte olup, ileriki zaman diliminde telafisi mümkün olmayan sorunları beraberinde getirecektir” ifadelerini kullandı.

“Tüm bu sebeplerden dolayı ülke imajının zedelenmemesi, gelen paranın kesilmemesi, kişi ve iş barışının sağlanması, adaletsizliğin bir an önce giderilmesi; uçuş güvenliği ve yolcu hayatının tehlikeye düşmesinin önlenmesi için, sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması gerekmektedir” diyen Bingöl, açıklamasını özetle şöyle tamamladı:

"Bu bağlamda sendikamız Türkiye genelinde 13 Aralık Cuma günü tüm havaalanlarından 1 günlük uçak kaldırmama eylemi yapacaktı, bunu gören Sayın Bakanımızın önümüzdeki Salı günü Genel Başkanımızla görüşeceğinden dolayı bu eylemimizi öteledik, umarız ki olumlu netice çıkar. Görüşme neticesinde olumsuz sonuçlandığı takdirde bu haklı talebimizi alana sendikal mücadelemiz ve eylemlerimiz aktif olarak devam edecektir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 212
Bu Ay : 3769
Toplam : 3769

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom