Şiddete Beyaz İsyan Yarışması Sonuçlandı

Yarışmaya 17 ayrı ilden toplam 48 adet hikayenin katıldığını belirtti. Prof. Dr. Yakıncı, Malatya’da düzenlenen yarışmaya Malatya’dan gelen hikaye sayısının 5 olduğunu belirterek, en büyük katılımın 10 hikaye ile İzmir’den geldiğini belirtti.

Şiddete Beyaz İsyan Yarışması Sonuçlandı Malatya Kültür-Sanat

Malatya Tabip Odası tarafından düzenlenen ‘Şiddete Beyaz İsyan’ konulu hikaye yarışması ödül töreni İl Genel Meclis Salonu’nda yapıldı.


Törenin açılışında konuşan Tabip Odası Başkanı Ali Yalçın, “Şiddet ister çalışma şartlarımızdan kaynaklansın, ister psikolojisi, sahip olduğu hastalığı, hekimden ve hastaneden beklentisi, ne olursa olsun şiddeti doğuran unsurlar olabildiğince farklılaşan bir zeminde şiddet ortaya çıkmakta. Bunun sağlıksız iletişimsizlerle, yine memleketin siyasi politikaları ile bazen de sağlık idarecilerimizin olumsuz davranışları ile şiddet dönem dönem tırmanabilmektedir. Örneğin, özelikle seçim dönemlerinde sağlık çalışanlarına yönelik, doktorlara yönelik resmi dilin biraz negatif temalar içermesi, hatırlayınız ki ‘doktorları tamamen paracı, gözünü tamamen vatandaşın cebine dikmiş’ gibi söylemleri biz duyduk ve hatırlıyoruz.

‘Doktorlar artık ellerini vatandaşın cebinden çeksin’, halbuki bu söz söylendiğinde özel muayenecilik yüzde 1’lerdeydi. Sağlık çalışanlarına, özellikle de doktora yönelik olumsuz ifadeler kullanılırsa, oy oranlarında ciddi manada azımsanmayacak boyutta yükselmeler görünüyor” dedi.


Yarışmanın Jüri Başkanı ve İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, yarışmaya 17 ayrı ilden toplam 48 adet hikayenin katıldığını belirtti. Prof. Dr. Yakıncı, Malatya’da düzenlenen yarışmaya Malatya’dan gelen hikaye sayısının 5 olduğunu belirterek, en büyük katılımın 10 hikaye ile İzmir’den geldiğini belirtti.


Prof. Dr. Yakıncı, yarışmada birinciliğe değer eserin bulunmadığını belirterek, 2 eserin ikinciliği, bir eserin üçüncü ve bir esere de mansiyon ödülü verildiğini belirterek, yarışmadaki 24 hikayenin kitap haline getirilerek yayımlanacağını kaydetti.


Yarışmada  İbrahim Şaşma’ya ait  "BANA EL SALLAYIN ÇOCUKLARIM"ve Yasin Mortaş'ın " BEYAZ GÜVERCİNLER" adlı ikincilik ödülü olarak 1’er bin TL, Gökçen Cesur’a ait "DENİZ'İN HİKAYESİ"  adlı hikayesi üçüncülük ödülü ile bin TL üçüncülük ödülü ve Rifat Biçer’e "BİR HATA İKİ CAN" adlı hikayesine  ise 500 TL mansiyon ödülü verildi.


Törene; İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Arslan, Tabip Odası Başkanı Ali Yalçın, Malatya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Ünal İlhan, Malatya Sağlıkcılar Derneği Başkanı Necmettin Gürbüz ve İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı ve doktorlar katıldı.

 

ÖDÜL ALAN HİKÂYELER

http://www.malatyatabip.org/Hbr-8-Siddete-Beyaz-Isyan-Yarismasi-Sonuclandi-tr.html

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1039
Bu Ay : 5929
Toplam : 5929

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom