Emlakçı Kimliğindeki Dolandırıcılara Dikkat

Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül, emlakçı olmayıp da dolandıranlara karşı vatandaşları dikkatli olmaya davet ederek, “Eğer odaya kayıtlı bir emlakçının kime zarar verdiğini duyarsam, o zararı karşılama taahhüdünde bulunmak istiyorum” dedi.

Emlakçı Kimliğindeki Dolandırıcılara Dikkat Malatya Haber

Emlakçı olmadığı halde emlak satıyormuş gibi vatandaşları dolandıranlar olduğunu belirten Emlakçılar Odası Başkanı Özgül, “Gayrimenkul alıcıları ve satıcılarının dikkatine. Son aylarda özellikle ilimizde bazı kişilerin emlakçıyım diye gayrimenkul yatırımcılarının dolandırdıklarını duymaktayız. Bazı kişiler ‘emlakçılık yapıyorum ‘ diye kişi veya kişilerde gayrimenkulleri pazarlayarak kapora adı altında peşinat olarak yüksek rakamlar aldıkları, kaparo parasını alıp pazarladıkları gayrimenkulün tapusun veremedikleri ve daha sonra ilimizi terk ettikleri duyumlarını aldık.

raştırdığımızda söz konusu kişilerin emlakçılık yapmadıkları maliye ve oda kayıtlarının bulunmadığı tespit edilmiştir. Gayrimenkul yatırımcılarının dikkat etmelerini istiyoruz. Özellikle istediğimiz konuların başında emlak bürosunun emlakçılar odasına kaydının araştırılması, oda kaydı bulunmayan emlakçılarla alış veriş yapılmamasını özellikle rica ediyoruz. Emlakçılar Odasına kaydı bulunan emlakçıların hiç kimseye zarar veremeyeceklerinin garantisini vermek istiyorum. Eğer odaya kayıtlı bir emlakçı kime zarar verdiğini duyarsam o zararı karşılama taahüdünde bulunmak istiyorum. Değerli gayrimenkul alıcısı ve satıcısı ayakçı veya çantacı olarak emlakçılık yapan kişilere itibar etmeyin. Aksi halde hayatınızda biriktirdiğiniz paralar uçup gidecektir” diye konuştu.

Son yıllarda müteahhit firmaların da emlakçılık yaptıklarını gözlenmediklerini söyleyen Özgül, “Müteahhit firmalarının mesleği inşaat yapmaktır. Emlakçılık yapmamalıdırlar. Müteahhit firmalarının dışında bazı devlet kurumlarında çalışan memurlarında artık emlakçılık yapmaya başladıklarını duymaktayız. Özellikle belediye imar işlerinde çalışanların birçoğu öğretmenlerin boş zamanlarını emlaçılık yaparak haksız kazanç sağladıklarını görmekteyiz. Bundan sonra internet üzerinde satılık ilanlarını izleyeceğiz. Eğer birden çok ilanları olan kişileri vergi dairesine ve çalıştıkları kurumlara bildireceğimizi kamuoyuna bildiririz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom