Beş Sorun Öne Çıktı

Malatya'da koyun ve keçi yetiştiricilerine yayla, köy, belde, ilçe ve mezralarda anket çalışması yapıldı.

Beş Sorun Öne Çıktı Malatya Haber

Koyun ve keçi yetiştiricilerine yönelik bir anket çalışması yapıldı. 

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yazılı bir açıklama yaptı. Akın, yazılı açıklamasında, “Birlik olarak yayla, köy, belde, ilçe ve mezralarda yaptıkları anket çalışmamızda Malatya il hudutları içerisinde yüzde 70 üzerinde yetiştirici anketimize katılmış olup bin 200’e yakın yetiştiricimiz anketteki soruları cevaplamıştır. Tabii ki bu anketteki 22 soru içerisinde öne çıkan 5 soru ve sorun vardır. Bu öne çıkan sorun ve diğer sorunlarla alakalı geçmişte yaptığımız gibi sorunun çözümü noktasında yapacağımız çalışmalarımız artarak devam edecektir."

Akın, öne çıkan 5 soru ve sorun hakkında şu bilgileri verdi, “Sürüde en fazla rastlanan hastalıklar, şap, sarılık ve brucella sorunu. Ağıl ve işletme dezenfektasyonu yapılması; bit, pire, kene, haşere mücadelesi sorunu. Yem bitkileri, ekim alanları var mı ekim yapıyor mu sıkıntıları; genelde satın alıyor sorunu. Mera ve yaylak problemleri; su, sulama, elektrik, yol ve tuvalet sorunu.

Hayvansal üretimde pazarlama ve satış sorunu var mı sıkıntı yaşıyor mu; süt ve süt ürünleri et ve et ürünleri pazarlamasındaki sorunu." Anket sonuçları ile alakalı yaptığı çalışmaların hepsini ilgili kurum ve kuruluşlara ulaştıracaklarını anlatan Akın, açıklamasını şöyle tamamladı: "Bu problemlerin yaşanmaması için bir an önce çözümünün yapılması noktasında geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bütün çalışmalarımız hızla devam edecek. Yetiştiricilerimizin hem yazılı hem sözlü istek ve sorunları ile alakalı yerel yöneticilere, ulusal yöneticilere, siyasilere taleplerimiz artarak devam edecektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 20
Bu Ay : 4386
Toplam : 4386

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom