Bakan Yılmaz, Birlik Vakfının Açılışına Katıldı

“Özellikle bu vatana iyi evlatlar yetiştirmek için bu tür vakıflar önemlidir. İnsanlar bu vakıfların tedrisatından geçerse; barış, huzur ve kalkınma olur”

Bakan Yılmaz, Birlik Vakfının Açılışına Katıldı Malatya Haber

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Birlik Vakfı Malatya Şubesi açılışına katıldı. Yılmaz, “Özellikle bu vatana iyi evlatlar yetiştirmek için bu tür vakıflar önemlidir. İnsanlar bu vakıfların tedrisatından geçerse; barış, huzur ve kalkınma olur” dedi. 

Birlik Vakfı Malatya Şubesi’nin açılışı, ilk olarak Hilal Kur’an Kursu İmam Hatibi Hasan Şahiner’in Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı.

Programda konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu gibi yerlerden ibret alacağımız çok ders vardır” diyerek, “Özellikle bu vatana iyi evlatlar yetiştirmek için bu tür vakıflar önemlidir. İnsanlar bu vakıfların tedrisatından geçerse, barış, huzur ve kalkınma olur” ifadelerini kullandı.

Vali Vasip Şahin ise, “Öğrenciliğimizin son döneminde kurulan Birlik Vakfı, o günden bugüne büyük hizmetlere vesile oldu. Bu milletin istikbaline yönelik çözüm önerileri sunan, Allah rızası için irfan görevi yapan vakıf ve bir anlayış hamlesidir” dedi.

Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil ise, “Niyazi Mısriler ve Özalların yetiştiği güzel Malatya’mızda şubesi açılan Birlik Vakfı’nın hayırlı hizmetler yapacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz de, milletvekilleri adına yaptığı konuşmada, “Eğitimde, ekonomide, dış politikada, birçok alanda nereden nereye gelmişsek, dış politikada talimat alan değil; bugün dünyada olan bitenlere karşı masada oturabilen bir ülke oluşmuşsa, burada Milli Türk Talebe Birliği'nin ve Birlik Vakfı'nın çok emeği vardır” ifadelerini kullandı.

Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı ise, “Türkiye üzerinde emelleri olan prangacılar, vesayetçiler, menfaat çeteleri, Türkiye’nin bu gelişme, değişimine karşı duramayacaklar” diye konuştu.

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül de, vakfın amacını dile getirip, “Ülkemize ve insanımıza güzel insanlar yetiştirmek için çaba gösteriyoruz” dedi.

Malatya Belediyesi mehteran takımının gösteri sunduğu açılışta konuşmalardan sonra kurdele kesilerek, Birlik Vakfı Malatya Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 507
Bu Ay : 1130
Toplam : 1130

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom