Erdoğan Fişleme İddialarına Sert Çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2004 yılı MGK kararı belgesinin yayınlanmasının ’ihanet’ olduğunu ifade etti.

Erdoğan Fişleme İddialarına Sert Çıktı Malatya Haber

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2004 yılı MGK kararı belgesinin yayınlanmasının ’ihanet’ olduğunu ifade ederek, "Hükümeti fişleme yapmakla suçlayanlar. Bu bilgi ve belgeleri kimler sızdırdı. Bunları ortaya koyun" dedi.

Başbakan Erdoğan, Tekirdağ’da düzenlenen toplu açılış töreninde önemli açıklamalar yaptı. Ergene Havzasını tıpkı Haliç gibi temizleyip kurtaracaklarını ifade eden Erdoğan , “Geciziciler neden Ergene Çayı’nı görmediler, neredeydiler?” diye sordu.

Fişleme iddialarına da sert çıkan Erdoğan , "Hükümeti fişleme yapmakla suçlayanlar. Bu bilgi ve belgeleri kimler sızdırdı. Bunları ortaya koyun" ifadelerini kullandı. 2004 yılı MGK kararı belgesinin yayınlanmasını "düpedüz ihanet" olarak tanımlayan Başbakan, "Yasakların insanların fikir özgürlüğünde olmasında karşıyız, ama devletin mahremi vardır" diye konuştu.

"Tekirdağ’a 11 yılda 6.5 milyar lira yatırım"

Başbakan Erdoğan, 11 yılda Tekirdağ’a 6.5 milyar lira yatırım yaptıklarını ifade ederek, “Biz ’Tekirdağ büyükşehir olacak’ dediğimiz zaman CHP ’olmaz böyle bir şey’ dedi. 30 Mart’ta ana muhalefet Tekirdağ’a acaba nasıl gelecek?" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’da yaptığı konuşmada Tekirdağ’ın büyükşehir olduğunu anımsatan Başbakan Erdoğan, ana muhalefete yüklendi. Ana muhalefet partisinin Tekirdağ’ın büyükşehir olma kararına karşı çıktığını dile getiren Başbakan Erdoğan, “Biz Tekirdağ büyükşehir olacak dediğimiz zaman muhalefet, başta CHP ’olmaz böyle bir şey’ dedi. Şimdi merak ediyorum 30 Mart’ta ana muhalefet Tekirdağ’a acaba nasıl gelecek, ne diyecek? Biz büyükşehri daha iyi yönetiriz mi diyecek? Sen büyükşehre karşı çıktın. Büyükşehire karşı çıkan bir muhalefet olarak nasıl biz bu şehri daha iyi yönetiriz diyeceksin” dedi.

AK Parti olarak modern şehirleşmenin gayreti içinde olduklarını dile getiren Başbakan Erdoğan, “Bir defa siz büyükşehir nedir onu bilmiyorsunuz. Büyükşehirden anlamıyorsunuz. Köy nedir, mahalle nedir bunlara sorsan anlamazlar, bilmezler ve hep köy olarak kalalım dediler. Neymiş, köyün özerkliği varmış . Böyle bir mantık olabilir mi? İnsanın özerkliği olur ve insanın yaşadığı yerin de bizler için alt yapısıyla üst yapısıyla güzelliği olur. Şu anda biz şehirleşmenin, modern şehirleşmenin gayreti içindeyiz. Köylerimiz, modern şehir haline dönüştüğü zaman bir başka güzel olacak” diye konuştu.

 

 

Konuşmasında 30 Mart’ı işaret eden Başbakan Erdoğan, “Bu bakımdan Tekirdağ diyoruz ki emin ellere verilsin. Ondan sonra da Tekirdağ’daki bu değişim dönüşümü hep beraber görelim. Şu 11 yılda sadece Tekirdağ’ımıza yaptığımız yatırımların toplam tutarı 6 buçuk katrilyon. Bunların içinde ulaştırma haberleşme, 1,4 katrilyon. Gıda tarım aynı şekilde 1,4 katrilyon. İller bankası 1,3 katrilyon. Milli Eğitim Bakanlığı 479 trilyon yatırım yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız 373 trilyon yatırım yaptı. TOKİ 342 trilyon, Adalet Bakanlığımız 270 trilyon yatırım yaptı. Sağlık Bakanlığımız 180 trilyon, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız 153 trilyon yatırım yaptı. Özel idare 166 trilyon yatırım yaptı. Gençlik ve Spor 70 trilyon yatırım yaptı. KÖYDES 42 trilyon yatırım yaptı. Kültür ve Turizm 24 trilyon yatırım yaptı. Vakıflar 23 trilyon, tarihi eserler restore ediliyor. Kalkınma ajansı 18 trilyon. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız 11 trilyon yatırım yaptı. Toplamda 6 buçuk katrilyon yatırım yaptık 11 yılda Tekirdağ’ımıza. Bunlar devam edecek fakat biliyorsunuz bütün bu adımları atarken, büyükşehir adımını atarken yeni ilçeler kazandı Tekirdağ. Bir tarafta Süleymanpaşa, Kapaklı, Ergene. Bunlarla yeni ilçeler oluştu. Bu adımlarla birlikte Tekirdağ’ımız gelişiyor, güzelleşiyor. Daha güzel olacak. Fakat büyükşehirin ödenekleri de bu vesileyle artacak. Bundan bütün ilçeler alt yapıda, üst yapıda nasibini almış olacak” ifadelerini kaydetti.

HÜKÜMETİN TEKİRDAĞ YATIRIMLARI

Başbakan Erdoğan, Tekirdağ’daki mitinginde hükümetin Tekirdağ’da yapmış olduğu yatırımları da anlattı. 2006 yılında Tekirdağ’da üniversite olmadığını dile getiren Başbakan Erdoğan, Tekirdağ’a Namık Kemal Üniversitesi’i kurduklarını kaydetti. Erdoğan, şöyle devam etti: “2006 yılında biliyorsunuz Tekirdağ’ımızda üniversite yoktu. Tekirdağ’a üniversiteyi biz kavuşturduk. Tekirdağlı şairimiz, vatan şairimiz mütefekkir merhum Namık Kemal’in ismini de bu üniversitemize verdik. Şu anda Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi hızla büyüyor, gelişiyor ve Türkiye’nin saygın üniversitelerinden biri olma yolunda kararlılıkla yürüyor. Biz de üniversitemizin alt yapısının güçlenmesi, imkanlarının artması için yoğun gayret sarf ediyoruz. 38 trilyon liralık tesisin tamamını bugün Namık Kemal Üniversitemize kazandırıyoruz. TOKİ’nin yapımını tamamladığı 420 konutumuzu burada hak sahiplerine resmi olarak teslim ediyoruz. KOSKEB hizmet binası tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız kültür merkezi, içme suyu projesi ve lojman projelerini tamamladı. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Tekirdağ’a bir gençlik merkezi, bir stadyum; 2 spor tesisi kazandırdı.”

"1993-2002 ARASI YAPILAN HARCAMAYLA BİZİM DÖNEMİMİZDE YAPILAN HARCAMA 1’E NEREDEYSE 5 KATLADI"

Tekirdağ’ın farklı kalemlerde 318 trilyonluk eser ve hizmet ile buluştuğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, “Bütün bu açılışların Tekirdağ’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu eserlerin yapımında emeği geçen bakan arkadaşlarıma, bakanlık mensuplarına, valilerimizi, İl Özel İdaremizi, kaymakamlarımızı huzurlarınızda kutluyor, tebrik ediyorum. Mimarından mühendisine, yüklenici firmalara, özel sektörümüz Tekirdağ’ımıza yaptıkları bu yatırımlarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Göreve geldiklerinde Tekirdağ’da 72 kilometre bölünmüş yol olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, şu ifadelere yer verdi: “Biz buna 223 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Aradaki fark bu. 1993-2002 arası yapılan harcamayla bizim dönemimizde yapılan harcama 1’e neredeyse 5 katladı. Bütün bunların yanında İstanbul- Kınalı- Tekirdağ yol yapımındaki kalite çalışmalarını buna biz özellikle BSK dediğimiz bu çalışmaları bu dönem içinde yaptık. Tekirdağ- İpsala, Çorlu- Lüleburgaz, Çorlu-Çerkezköy, Tekirdağ-Marmara Ereğlisi ve çevre yolu bütün bu çalışmalar bütün bu arada yürürken Hayrabolu çevre yolu, Tekirdağ çevre yolu, Çorlu-İstanbul yolu bunlar biten yollar. Hepsi bu döneme ait vermiş olduğumuz hizmetler.”

"Türkiye’yi demir ağlarla biz ördük"

Başbakan Erdoğan, "10. Yıl Marşı’nda biliyorsunuz ’demir ağlarla ördük’ diyorlar. Peki acaba bugüne kadar Gazi’den sonra 1 kilometre demir ağlarla ören var mı bize kadar? Yok"

Tekirdağ - Muratlı çift hat elektrikli demir yolunun açılışını bizzat yaptığını ifade eden Başbakan Erdoğan, "Açılışını bizzat gelip yaptım. Tekirdağ - Muratlı çift hat elektrikli demir yolu bitti. Bunu biz yaptık. 10. Yıl Marşı’nda biliyorsunuz ’demir ağlarla ördük’ diyorlar. Peki acaba bugüne kadar Gazi’den sonra 1 kilometre demir ağlarla ören var mı bize kadar? Yok. Gazi Mustafa Kemal gitti, orada bitti. Biz geldik biz başladık. Şu anda biz öyle katar türü demir ağlar yapmıyoruz. Biz yüksek hızlı tren yapıyoruz. Ankara - Eskişehir. Şimdi yıl sonuna kadar İstanbul’a geliyor. Ankara- Konya, Konya- Eskişehir buralar bitti" diye konuştu. Boğazın 62 metre derinliğinden Marmaray’ı yaptıklarını anımsatan Erdoğan, Pekin’i Londra’ya bağladıklarını kaydetti.

Konuşmasında tüp geçiş projesine de değinen Başbakan Erdoğan, projenin 2015’te tamamlanacağını belirtti. Başbakan Erdoğan konuşmasında, şunları kaydetti:

"Şimdi bir de boğazın üzerinde 3’üncü gerdanlık Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yapıyoruz. O da 2015’te bitecek. Televizyonlarda herhalde kuleleri görüyorsunuz sürekli yükseliyor. Biz tarih veririz ve fevkalade bir durum olmadıktan sonra da bitirir ve milletimize teslim ederiz. Çünkü bize bu yakışır. Muasır medeniyetler seviyesine çıkmak böyle olur, lafla olmaz. CHP lafını yapar biz icraatını yaparız. Şu anda hızla devam ediyoruz. Hızla yapacağız artık şehir merkezlerine TIR’lar girmeyecek. 3’üncü köprü hattından gidecek ve benim vatandaşım da otomobiliyle çok daha rahat bir şekilde seyahatini yapacak. Bütün bunlarla birlikte biz 45 yıl sonra Tekirdağ’a böylece Tekirdağ-Muratlı yolunu getirmiş olduk. Tekirdağ limanından Almanya’ya şu anda ihracat yapılıyor. Bu süreci başlatmış olduk."

"2002’DE 8 BUÇUK MİLYON UÇAKLA SEYAHAT EDERKEN, 2013’TE 76 MİLYONA YÜKSELDİ"

2003’te dış hatlarda yılda 25 milyon yolcu taşınırken, 2013’te yurtdışına 75 milyon yolcu uçtuğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, "2003’te Türkiye’den dış noktaya uçuş 80 noktadaydı. 2013’te 236 noktaya çıktık. Neredeyse dünyanın her bir ucuna artık bizim bayraklı uçaklarımız uçuyor. Türk bayrağını her yerde dalgalandırır hale geldik. Yurt içinde 2002’de uçak kullanan vatandaşımız veya uçak sayısı neydi biliyor musunuz? 8 buçuk milyon uçakla seyahat ederken, 2013’te 76 milyona yükseldi. 1’e 9 arttı. Bu bir bakıma Türkiye’nin refah düzeyini de gösteriyor.

Benim vatandaşım artık uçakla da seyahat edebilir hale geldi. Biz bunları göremiyorduk. Biz çocukluğumuzda uçamadık. Uçakları kullanamadık. Ve o zaman sadece Türk Hava Yolları vardı. Şimdi bakıyorsunuz özel sektör de buna dahil olmak üzere Türkiye’nin her bir noktasına gidiyoruz. Biz göreve geldiğimizde Türkiye’de 26 havalimanı vardı. Şimdi 52 şehrimizde havalimanı var. İstanbul gibi 2 yerde var. Şimdi 3’üncüsüne başladık. 3’üncüsü dünyanın sayılı havalimanlarından bir tanesi olacak. Yılda 100 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanını yapıyoruz. İnşallah 2017’de de o bitecek. AK Parti iktidarına bu yakışır ve AK Parti de kendine yakışanı yapıyor" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 792
Bu Ay : 2321
Toplam : 2321

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom