Don ve Çatı Uçmalarına Dikkat

Soğuk hava ve kar yağışı, tüm bölgede etkisini göstereceği bildirilip, buzlanma, don olayları, ulaşımda aksamalar, çığ ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Don ve Çatı Uçmalarına Dikkat Malatya Haber

İl Afet Acil Durum Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazalı açıklamada,
“Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre bu gece saatlerinden itibaren bölgemizin Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edilmektedir.

7 Aralık 2013 Cumartesi günü İlimizde sağanak yağmur görülecek olup; yağışların yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı, rüzgarın kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (20-40 km/s) eseceği tahmin edilmektedir.

8 Aralık 2013 Pazar günü yağışların kar şeklinde devam edeceği, soğuk havanın etkisini sürdüreceği ve rüzgarın kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (20-40 km/s) eseceği tahmin ediliyor” ifadeleri kullanıldı.
“9 Aralık 2013 Pazartesi günü soğuk havanın etkili olmaya devam edeceği, sabah saatlerinde buzlanma ve don hadiselerinin görüleceği;Hava sıcaklığının bölge genelinde hissedilir derecede (6-10 derece ) azalacağı, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin edilmektedir” denilen açıklamanın sön bölümünde şunlar belirtildi:

“Soğuk hava ve kar yağışı, tüm bölgede etkisini gösterecek olup; buzlanma, don olayları, ulaşımda aksamalar, çığ ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını zorunlu kılmaktadır. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederim.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 955
Bu Ay : 2537
Toplam : 2537

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom