Kadın Hakları Günü

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Kadın Hakları Günü’nde bir araya geldiği kadınlardan 30 Mart yerel seçimleri için destek istedi.

Kadın Hakları Günü Malatya Haber

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Kadın Kolu’nun organizesi ile Öğretmenevi Salonu’nda 5 Aralık 1934’de kadınlara, seçme v seçilme hakkının verilmesinin yıldönümü nedeniyle kahvaltılı program düzenlendi.
Programda konuşan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, partilerinin kadınlara verdiği değerin 79 yıl önce seçme ve seçilme hakkının pek çok Avrupa ülkesinden daha önce kazandırdığına dikkat çekerek, kadın üzerine siyaset yapılmaması gerektiğini söyledi.

Kiraz, “30 Mart yerel seçimlerinde sizlere çok büyük görevler düşüyor. Ev ev mahalle mahalle dolaşarak, kadınlara gerçekleri anlatıp, birçok adayımızın kazanması için elinizden geleni yapacağınızdan ümidimiz tamdır” dedi.
CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci ise şöyle konuştu:

“Bu tür etkinlikler, iktidara yürüyüşümüzün ve 31 Mart’ta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı alacağımızın işaretidir. Bunun işareti sizlersiniz.”

CHP Malatya Kadın Kolu Başkanı Güllü Tuncer, “Katılımcı ve güçlü bir demokrasi için kadınlara yerel siyasette ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde eşit olarak temsil edilmelidir” diyerek, seçimlerde kadınlara yeterli olarak yer verilmemesinden şikayetçi oldu.

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı Hulusi Porgalı’nın konuşmasından sonra, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın mesajı okundu.

5 Aralık 1934’de kadınlara, seçme v seçilme hakkının verilmesinin yıldönümü nedeniyle Hakan İnci, Güllü Tuncer’e kadınlar için buket çiçek takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 297
Bu Ay : 3741
Toplam : 3741

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom