Kiraz Bu Paraların Nereden Geldiğini Sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl başkanı Enver Kiraz, yerel seçim için astronomik para harcayanlara, “Nereden geliyor bu paranın kaynağı” diye sordu.

Kiraz Bu Paraların Nereden Geldiğini Sordu Malatya Siyaset

Parti İl Merkezi’nde ilçe başkanları ile düzenlenen toplantı sonrasında basın açıklaması yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Dünya Engelliler Günü’nde, tüm engellilerimizin engellilerin yaşam koşullarını düzenleyen ve AK Parti tarafından sürekli ertelenen yasanın da bir an önce hayata geçirilmesini temenni ederek başlıyorum” dedi.
Kiraz, basın açıklamasında şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde AK Parti’nin büyükşehir belediye başkan adayı da kamuoyuna açıklandı. Yerel seçimler öncesi seçimin tarafsızlığı, eşit şartlar altında yarışın gerekliliğini bir kez daha belirtmek istiyoruz. Malatya Belediyesi tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerin, sayın başkanın resmi ile süslenerek sunulması en yalın ifadeyle kamu kaynaklarının kişisel reklam amaçlı kullanıldığının göstergesidir.

Malatya Belediye Başkanı şu anda yerel seçimlerde bir partinin adayıdır. Bu nedenle devletin kaynakları ile yaptırılan çalışmaları kendi adına kullanıyor olması hem etik değildir hem de hukuki değildir. Oysa şu anda Malatya’nın dört bir yanında ve belediye otobüslerinde Sayın Çakır’ın resimleriyle süslenmiş reklamlar yer almaktadır.

Bu reklamların ücretinin kim tarafından ödendiğinin bir an önce kamuoyuna açıklanmasını istiyoruz. Şayet Malatya Belediyesi’nin kaynakları ile ödeme yapılıyorsa bu duruma bir an önce son verilmesini, aksi takdirde gerekli hukuki işlemlere başlayacağımızı belirtmek istiyorum.

Aday adayları deyim yerindeyse bina kapma yarışına girmiş, kim daha büyük reklam yapacak anlayışıyla hareket etmişlerdir. Seçim sürecinde adaylar arasında haksız rekabet oluşturulmaması için basına açıklama yapmadık ancak, tüm kamuoyu bu paranın suyu nereden geliyor diye soruyorlar.

Devlet memurlarının, daire müdürlerinin binlerce lira tutan reklam harcamalarının kaynakları nereden gelmektedir? Halka rağmen yapılan siyasetin er-geç sandıkta cezalandırılacağını göreceğiz. Yaptırdıkları temayül yoklamaları, anketler hepsi palavra. AK Parti aday belirleyemez. Başbakan belediye başkanını atar. AK Parti’nin demokrasi ve siyaset anlayışı da antidemokratik yöntemler üzerine kuruludur.

Yaşanılanlar, Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde AK Parti’nin büyük bir yenilgiyle çıkacağının resmidir. Halkın iktidarını kurmak için yerel demokrasileri hayata geçirmek için CHP olarak her zamankinden çok daha fazla çalışıyoruz. Hem Malatya’da hem de Türkiye genelinde büyük başarılara imza atacağız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 294
Bu Ay : 1823
Toplam : 1823

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom