Eski Malatya Valileri İle Bir Araya Geldiler

Ankara Malatyalılar Derneği’nin organizasyonu ile Malatya Tanıtım Günleri’ne katılan Malatya heyeti ve Malatyalılar bir araya geldi. Etkinliğe Malatya'nın eski valileri de katıldı.m

Eski Malatya Valileri İle Bir Araya Geldiler Malatya Siyaset

Ankara’da sona eren Malatya Tanıtım Günleri etkinliği kapsamında Ankara Malatyalılar Derneği tarafından bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe; Malatya Valisi Vasip Şahin, Malatya eski Valileri Mustafa Yıldırım ve Saffet Arıkan Bedük, eski Müsteşarlardan Galip Demirel, kaymakamlar, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve yöneticileri ile birlikte kalabalık biri topluluk katındı.

Ankara Malatyalılar Derneği Başkanı Battal Yıldız, “Ankara’da Malatyalıları tanıtmak, bir nebzede olsa Malatyalıların tüm Türkiye’ye ve hatta tüm dünyaya tanıtma adına hizmet etmekten son derece mutluyuz” dedi.

Eski Müsteşarlardan Galip Demirel, “Malatyalı olmaktan hiç bir zaman şikayet etmedik hep gurur duyduk. Bundan sonrada yeni nesiller sayesinde, yeni yöneticiler sayesinde hep gurur duymaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Malatya Valisi Vasip Şahin de şunları söyledi:

“Malatya kendini tanıtmaya ihtiyacı olmayan ve kalmayan bir il. Bize düşen sadece Malatya’yı tekrar gündeme getirmek, bu tanınmışlığını bir kere daha teyit etmektir. Biz burada Malatya’yı Ankaralılara tanıtırken, aslında ülkemizin her bakımda kalkınmasına her bakımdan Malatya olarak omuz vermeye çalıştığımızı, katkı sunmaya çalıştığımızı ifade etmeye çalışıyoruz.”

Malatya eski valilerinden Saffet Arıkan Bedük ise, “Malatya güzel bir şehir. Malatya gerçekten insanı duyguları bakımından yüksek değerlere sahip bir il. Malatyalıların özelliği kadirşinastliğidir, vefasıdır, ama milli ve manevi değerlerine bağlıdır” diye konuştu.

Malatya eski valilerinden Mustafa Yıldırım, “Sayın Müstearımın bir sözü var, diyor ki ‘3 yıldan fazla kalanı biz Malatyalı sayarız.’ Biz 3 yıldan fazla kaldık ama sadece 3 yıldan fazla kalmayla ilgili değil, biz Malatya’ya gider gitmez ısındık. Sevdik Malatya’yı, insanını sevdik, toprağını sevdik. Tabiatını, havasını, her şeyini sevdik. İçten Malatyalı olduk. İnanın ki bir Malatyalıyı görünce değil, Türkiye’de dünyada sonsuz mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 239
Bu Ay : 16375
Toplam : 16375

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom