"Terzinin Türküsü" Sahne Alacak

‘Terzinin Türküsü’ adlı tiyatro oyunu, 3 Aralık’ta Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Malatya Kültür-Sanat

Kare Ajans’ın organizasyonunda, Veysel Diker tarafından yazılıp, yönetilen ‘Terzinin Türküsü’ adlı tiyatro oyunu, 3 Aralık Salı günü 20.00’da Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda Malatyalılarla buluşacak.
Veysel Diker, Hülya Şen, Arzu Yanardağ ve Ferdi Kurtuldu tarafından sahnelenen oyun, bir terzinin zamana uyum sağlayamaması sonucu, ailesi ve kendi içindeki huzursuzluklarını anlatıyor. Acıklı güldürü türündeki oyun içinde 8 türkü canlı orkestra eşliğinde seslendiriliyor.

Terzi şirin, mesleğine sadık, tersine ailesi de bu durumdan şikayetçidir. Bu aile içinde mutsuzluklara yol açar, oğlunu terzi yapmak ister ama oğlu popçu olmak istemektedir. Terzi şirinin türküleri ile oğlunun müzik anlayışı, karısı ve baldızının giyim kuşam anlayışları ve yaşam biçimlerinin farklılığı oyunun ana eksen çatışmasıdır.
Terzinin türküsü oyunu, günümüz ailesindeki kuşak çatışmalarını, uyum problemlerini, bazen komik, bazen ironik, bazen hüzünlü bir şekilde ele almaktadır.

Öte yandan oyuncular, oyun öncesinde Malatya Park alış veriş merkezinde 17.00’da imza gününe katılacak.
Kare Ajans yöneticisi Serkan Şakir, ajans olarak Malatyalıları güzel bir tiyatro oyunu ile buluşturacaklarını ifade ederek, bu tür etkinliklerin bundan sonrada da devam edeceğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 903
Bu Ay : 4701
Toplam : 4701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom