Hastanede Oda Sistemine Geçiliyor

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ndeki servis yenileme çalışmalarının yüzde 60’ının tamamlandığı bildirildi.

Hastanede Oda Sistemine Geçiliyor Malatya Yaşam-Sağlık

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd.Doç.Dr. Mehmet Aslan, servislerde koğuş sisteminden oda sistemine geçiş hakkında şunları söyledi: “İki yıldır devam eden yoğun bakım ve servislerimizi yeniden yapılandırma çalışmalarımız devam ediyor. İki ekip çalışıyor. Havalandırma sistemli düzenleme olduğu için bu süreç beklediğimizden de yavaş gidiyor. Bu yıl bütün süreci tamamlamak istiyorduk. Yoğun bakımlar tamamlandı. Servislerin ise yüzde 60’ı bitti. Yeni alanlar oluşturuyoruz, Fizik Tedavi Ünitesi’nde yeni alan oluşturduk. 7-8 servis kaldı, diğer servisleri tamamladık.” 

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi yanında karaciğer hastanesi inşaatının sürdüğünü anlatan Mehmet Aslan, şöyle konuştu: “Hedefimiz, 2014‘ün ikinci yarısının ilk kısımlarında tamamlamaktır. Hastane inşaatı tamamlanınca iç donanım yapılacak. Cihazların ihale süreçleri başladı. 2014’ün Ekim ve Kasım aylarında hizmete açılır diye ümit ediyoruz.”

Kanser Hastanesi konusunda çalışmaların sürdüğünü söyleyen Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kanser Hastanesi için somut bir şey yok ancak gerek iş adamlarımız ve devletimizin kurumları ile gerekli görüşmeler yapılıyor. Zihinsel hazırlıkları yaptık. Teknik hazırlıkları üst yönetim sürdürüyor.“

Aslan, merkeze yeni bir cihaz aldıklarını hatırlatarak sözlerini şöyle tamamladı: “Kemoterapi cihazını 7,5 milyon TL’ye aldık. Üniversite hastanelerinde ilk olma özelliği taşıyor. Türkiye’de 9 tane var, 6’sı Sağlık Bakanlığı hastanelerinde, iki özel sektörde var. Biri de bizim merkezimizde hizmet vermeye başladı. Ayrıca, bölgedeki hastalara hizmet veriyor.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 996
Bu Ay : 4794
Toplam : 4794

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom