Kayısılı Ekmek Ankaralılarla Buluştu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılan 5 bin adet kayısılı ekmek, Ankara’da düzenlenen Malatya Günleri kapsamında ziyaretçilere dağıtıldı.

Kayısılı Ekmek Ankaralılarla Buluştu Malatya Ekonomi

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 28 Kasım 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Malatya Günleri’ne kayısılı ekmek damgasını vurdu. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’na yaptırılan ‘kayısılı ekmek’ fuarın ilk gününde ziyaretçilerden tam puan aldı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, 86 ülkeye ihraç edilen kayısının iç piyasada da tüketimini artırmak için böyle bir AR-GE çalışması yaptıklarını belirterek, “Odamız bünyesinde yaptığımız çalışmalar sonucunda Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı halk ekmek fabrikası ile irtibat kurduk. Onlar bu ürün üzerinde 10 gün çalıştılar ve sonunda ağız tadımıza uygun bu ekmeği ürettiler. 5 bin adet kayısılı ekmek dağıtmayı amaçlıyoruz” dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in de tattığı kayısılı ekmeğin yoğun bir ilgi gördüğünü belirten Erkoç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak fuar boyunca 5 binin üzerinde kayısılı ekmeği dağıtacağız. Ankara’daki hemşehrilerimize bu doyumsuz lezzeti tattırmak istiyoruz. Buradaki yoğun ilgi bizleri önümüzdeki süreçte Türkiye’de tüketimini artırmak için yine proje geliştirmeye yönlendirecektir. Başta Ankara Halk Ekmek Fabrikası olmak üzere diğer illerimizdeki ekmek fabrikalarının da bu kayısılı ekmeği yapıp vatandaşlarımıza sunmasını arzuluyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 822
Bu Ay : 14998
Toplam : 14998

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom