28 Kasım Türkiye Gündemi

28 Kasım 2013 Türkiye Gündemi

28 Kasım Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 12.30’da Yüksek Askeri Şura üyelerine öğle yemeği verecek, saat 18.30’da Yüksek Askeri Şura sonuçları Gül’e arz edilecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 09.30’da Anıtkabir’i ziyaret edecek, saat 10.25’te Yüksek Askeri Şura Toplantısı açılış konuşmasını yapacak, saat 12.30’da Cumhurbaşkanı Gül’ün YAŞ üyelerine vereceği öğle yemeğine katılacak, saat 14.15’te YAŞ Toplantısı’nın öğleden sonraki oturumuna katılacak.

TBMM gündemi 
- CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, saat 10.00’da basın toplantısı düzenleyecek
- İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, saat 11.00’da toplanacak.
- CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, saat 11.00’da basın toplantısı düzenleyecek
- CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek
- CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, saat 12.00’da basın toplantısı düzenleyecek
- BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, saat 13.00’da basın toplantısı düzenleyecek
- CHP Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, Tolga Çandar saat 13.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- Genel Kurul saat 14.00’da toplanacak.
- Sanayi Komisyonu Başkanı Nihat Zeybekçi, saat 15.30’da Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası heyetini kabul edecek

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da temaslarda bulunacak. Arınç, saat 11.30'da KOSGEB girişimcilik ödül törenine katıldıktan sonra Mihraplı ve Kestel imam hatip liselerinin açılışına katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 12.00’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında “Bioyakıt ve Tarım Ürünleri İşbirliği Protokolü İmza Töreni”ne katılacak, saat 17.00’de Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu başkan ve üyelerini kabul edecek.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 10.00’da “Malatya Günleri”ne katılacak.
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, saat 09.30’da Uluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi’ne katılacak, saat 14.00’te Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’na katılacak.
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, saat 09.00’da Enerji Gazetecileri Derneği ile Kahvaltılı Sohbet Toplantısı’na katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 10.00 da İstanbul Kongre Merkezi’nde İnovasyon Haftası açılışına katılacak. Bakan Çağlayan, saat 13.30’da ise İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyelerini kabul edecek.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 11.00’de Kazlıçeşme Kültür Merkezinde “Meslek Lisesi Öğrencileri Girişimci Oluyor” projesi açılış toplantısına katılacak, saat 13.00’te Avrupa Birliği Bakanlığı Ortaköy Ofisi’nde Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefaloyanni’yi kabul edecek, saat 19.30’da ise Avrupa Birliği üyeliği yolunda farklı inanç grupları temsilcileriyle İstanbul Feriye Lokantası’nda istişare yemeği gerçekleştirecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Balıkesir'e gidecek. Kılıçdaroğlu'nun programı 09.45'te özel uçakla gelişiyle başlayıp, tüm gün devam edecek.
- Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, saat 11.00’de Akraba Türk Toplulukları Gençlik Kurultayı’na katılacak ülkelerin gençlerini kabul edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas, saat 09.30’da D-8 ülkeleri çalıştayına katılacak.
- Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, saat 14.00’te komşuluk ilişkilerini canlandırmak için apartman kapılarına sticker yapıştıracak.
- Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- Katar Büyükelçiliği, saat 18.30’da Katar Milli Günü için resepsiyon verecek.
- Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, saat 16.00’da “1000. Yılında El-Kanun Fi’t Tıbb ve İbn-i Sina” sempozyumunu düzenleyecek.
- Ulusal Süt Konseyi 3. Olağan Genel Kurulu, saat 09.30’da yapılacak.
- İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği, saat 10.00’da Beyrut’taki terörist saldırıda hayatını kaybedenler için taziye defteri açacak.
- Re’sen Emekli Askerler Derneği üyeleri, saat 12.00’de Eskişehir’den Ankara’ya protesto yürüyüşü gerçekleştirmek için Eskişehir’de toplanacak.
- KESK üyeleri, saat 11.00’de 2014 Yılı Bütçe Yasa Tasarısına karşı çalışma ve eylem programını kamuoyu ile paylaşacak.
- Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Antalya Beldibi’nde, saat 09.30’da, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği, Özel Hastaneler Platformu Derneği ve Akdeniz Sağlık İşletmeleri Derneklerinin katılımıyla düzenlenen "Sağlık'ta 2013 Yılı Projeksiyonu ve Beklentiler" toplantısına katılacak. 
- Antalya’nın Serik ilçesi Belek beldesinde yaklaşık 50 kişi ellerindeki Türkiye Cumhuriyeti tapularıyla Belek'teki otellerin bulunduğu arazilerin kendilerine ait oldukları iddiasıyla saat 10.00’da basın açıklaması yapacak.
- Antalya’nın Manavgat ilçesi Ahmetler Köylüleri HES projesi direnişi için saat 10.30’da Güneş Dershanesi merkez şubesinde basın açıklaması yapacak.
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile bazı milletvekilleri, saat 10.00’da Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde Ergenekon Davası’ndan tutuklu bulunan Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin duruşmasını takip ederek basın açıklaması yapacak.
- Recai Kutan’ın siyasette 40. yılı nedeniyle Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Vefa Gecesi’ne Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu’nun katılması bekleniyor. Vefa Gecesi saat 20.00’de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, saat 10.30’da İstanbul Fuar Merkezi’nde ‘5. Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı’nın açılışına katılacak.
- ‘1 Milyon Kişiye Afet Eğitimi’nin verilmesi konusunda AFAD - Boğaziçi A.Ş arasında imzalanacak İşbirliği Protokolü töreni, saat 11.00’de, İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Cağaloğlu Hizmet Binası’nda gerçekleşecek. İmza törenine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başbakanlık AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay ve Boğaziçi A.Ş Genel Müdürü İlhan Aydın Kartal katılacak.
- Karamayınlarını izleme örgütü tarafından 2013 Dünya ve Türkiye Mayın Raporu, saat 12.30’da, Taksim Hill Otel’de açıklanacak.
- RedHack soruşturmasında gözaltına alınan oyuncu Barış Atay’ın katılımıyla Yeşilçam Sineması’nda saat 13.00’te basın toplantısı düzenlenecek.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- UEFA Avrupa Ligi Grup maçında Trabzonspor – Rum takımı Apollon Limassol ile Trabzon’da mücadele edecek. Saat 20.00
- THY Basketbol Şampiyonlar Ligi maçında Galatasaray Liv Hospital, saat 21.00’de, Yunanistan’da Olympiakos ile karşılaşacak.
- Kadınlar Basketbol Avrupa Kupası maçında temsilcilerimizin programı şöyle:
18.00 Tarsus - ACS Sepsi (Romen)
18.30 BŞ.BLD Mersin- Dunav 8806 (Bulgar)
18.30 Universitesi BGD - Spartak Noginsk (Rus)
19.00 Adana Botas - Homend Antakya
- Fenerbahçe, Beşiktaş maçı hazırlıklarını saat 11.00’da basına kapalı olarak sürdürecek.
- Fenerbahçe’de saat 14.00’da Beşiktaş debi maçı öncesi futbolcular ve teknik heyet yemekte bir araya gelecek.
- Kasımpaşaspor, Galatasaray maçı hazırlıklarını saat 14.00’te basına açık olarak sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 418
Bu Ay : 1986
Toplam : 1986

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom