Veli Ağbaba'dan Köy Ziyaretleri

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Elinde silah yok, top yok ama hepsinin üzerine biber gazıyla, tomayla, copla tazyikli suyla saldırıyorlar. Öğretmenlere yapılan orantısız müdahaleyi kınıyoruz” dedi.

Veli Ağbaba'dan Köy Ziyaretleri Malatya Siyaset

Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde Hekimhan Belediye Başkanı Sait Özoğlu, Güzelyurt Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğlu, Hasançelebi Belediye Başkanı Mehmet Şerif Yıldırım, CHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Banu Sevil, Hekimhan İlçe Başkanı Kadir Sarıbaş, il ve ilçe teşkilatı yöneticileriyle birlikte Darende’nin Ağılbaşı beldesi ile Hekimhan’ın Kurşunlu beldesi, Basak, Basak, Aşağı Saz, Yukarı Saz, Karaköçek ve Çanakpınar köylerini ziyaret etti.

Ağbaba, ilk olarak Darende’ye bağlı Ağılbaşı beldesinde Dilsiz Ziyareti’nde yapılan birlik lokmasına katıldı. Lokmada Ağbaba, Engüzekliler ile uzun süre sohbet etti. Ağbaba ve beraberindekiler daha sonra Kurşunlu beldesine geçerek, CHP Belde Teşkilatı’nı ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde 3 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de ağır yaralandığı olayın yaşandığı Hekimhan’a Bağlı Basak Köyü’ne geçen Ağbaba ve beraberindekiler, köylülere başsağlığı dileklerini ilettiler. Ağbaba konuşmasında, “Sanki yurtlarda kızlarla erkekler beraber kalıyormuş gibi buna karşıyız diyorlar. Aslında Başbakan ve AKP Hükümeti karma eğitime karşı. 8-9 yaşındaki çocukların bir arada eğitim görmesine karşı. Yalanladılar ama, Meclis Başkanvekili geçenlerde açıkladı. Siz hangi çağda yaşıyorsunuz? Herkesin yaşam tarzına karışıyorlar.

Dudaktaki ruja, kürtaja, çocuk sayısına, hamile sokağa çıkılmasına karışıyorlar. Daha dün öğretmenler günüydü. Elinde silah yok, top yok. Ama hepsinin üzerine biber gazıyla, tomayla, copla tazyikli suyla saldırıyorlar. Hala bu hükümetten demokrasi bekleyenler var. Hala umut bekleyen liberaller, gazeteciler, STK, vakıf başkanları varsa onların iyi niyetinden şüphe etmek lazım. Öğretmenlere yapılan orantısız müdahaleyi kınıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 726
Bu Ay : 2929
Toplam : 2929

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom