20 Kasım Türkiye Gündemi

20 Kasım 2013 Türkiye Gündemi

20 Kasım Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 09.30’da İSEDAK 29. Toplantısı’nın açılış törenine, saat 14.00’te Uluslararası İşbirliği Platformu 4. Boğaziçi Zirvesi Onursal Açılışı’na katılacak.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 10.00’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 3. Sanayi Şurası'na katılacak.

TBMM gündemi 
- Çocuk Haklarının Korunmasında Uluslararası Hukuk Paneli, saat 09.45’te yapılacak.
- Plan ve Bütçe Komisyonu, saat 10.00’da toplanacak.
- İçtüzük Uzlaşma Komisyonu, saat 10.00’da toplanacak.
- CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, saat 11.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, saat 12.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saat 13.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- 14. Ulusal Çocuk Forumu, (Cemil Çiçek’in ev sahipliğinde) saat 14.00’da yapılacak.
- MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, saat 14.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, saat 14.30’da basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 10.00’da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile beraber Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü’ne, saat 16.00’da Aile Eğitim Programı 2013 Basın Lansmanı ve Ödül Töreni’ne katılacak.
- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, saat 09.30’da 3. Sanayi Şurası’na katılacak.
- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kocaeli’de birtakım açılış ve ziyaretlerde bulunacak.
- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, saat 10.00’da Four Seasons Hotel Bosphorus’ta düzenlenecek 4. Boğaziçi Zirvesi'ne katılacak. Babacan, saat 16.00’da ise Suada’daki Global Girişimcilik Haftası-Geleceğin Gücü Girişimciler (G3) Forumu'na katılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu ile HSBC binasına yapılan terör saldırısının 10. yılı nedeniyle başkonsolosluk binasında saat 10.30’da düzenlenecek anma törenine katılacak. Davutoğlu ve Hague, saat 14.30’da Pera Palas Otel'de basın toplantısı düzenleyecek.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 11.00’de Fourseasons the Bosphorus Hotel’de Boğaziçi Zirvesi’nin “Dünya Ekonomisi Dinamizmini Tekrar Nasıl Sağlayacak; Yeni Kalkınma Paradigmaları” başlıklı yuvarlak masa toplantısına katılacak. Bakan Bağış, daha sonra Nejat Uygur'un Teşvikiye Camii’deki cenaze namazına katılacak.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 12.30’da Hilton Otel'de basın toplantısı düzenleyecek, saat 14.30’da 29. İSEDAK Toplantısı Bakanlar Çalışma Oturumu'na katılacak, saat 20.00’de ise konuk heyetler onuruna Feriye Lokantası’nda yemek verecek.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 12.15’te Suudi Arabistan Sanayi ve Ticaret Bakanı Tawfig Bin Fawzan Alrabiah, Irak Ticaret Bakanı Khairallah Hasan Babeker, Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmed Bin Jassim Bin Mohammed Al Thani, İran Sanayi Ticaret ve Madenler Bakanı Muhammed Rıza Nernatzadeh ile Hilton Otel’de görüşecek. Bakan Çağlayan, saat 14.30’da ise Hilton Otel’de İSEDAK Bakanlar Çalışma Oturumu'na katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 13.00’te partisinin MYK toplantısına katılacak.
- DSP Genel Başkanı Masum Türker, saat 10.30’da Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu’nu ziyaret edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Ünlü tiyatrocu Nejat Uygur'un cenazesi, Teşvikiye Camii’nde öğlen kılınacak cenaze namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
- Ticaretin Seğmenleri Gala Programı, saat 19.30’da Sheraton Ankara’da düzenlenecek.
- Milli voleybolcu Neriman Özsoy, saat 20.30’da “Hayallerin Tecrübeyle Buluşması” konulu panele katılacak.
- TOBB Üniversitesi, saat 14.00’te “Demirden İpekyolu: Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu” Konferansı’nı düzenleyecek.
- Prema Türk üyeleri’nin düzenlediği “Küçük Doğdum Ama Hikayem Büyük” isimli hikaye yarışmasının kazananları için ödül töreni, saat 10.30’da Hilton Otel’de düzenlenecek. 
- Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, saat 12.30’da Başbakan ve Barzani’nin Diyarbakır ziyaretlerini protesto etmek amacıyla yapılacak olan eyleme katılacak.
- Ankara Tabip Odası üyeleri, saat 12.30’da Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yapacak, ardından Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde işten çıkarılan işçiler tarafından kurulan grev çadırını ziyaret edecek.
- Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu üyeleri, saat 12.00’de Kıdem Tazminatı konulu eylem düzenleyecek.
- KESK üyeleri, saat 09.30’da yargılanan arkadaşları için Ankara Adliyesi önünde buluşacak, saat 13.00’te basın açıklaması yapacak.
- Türkiye Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu Genel Başkanı Kani Beko, saat 12.00’de “Köleliğe Karşı #DİRENİŞÇİ Kampanyası” çalışmaları kapsamında bir yürüyüşe katılacak.
- Ankara Kadın Emeği Platformu üyeleri, saat 11.00’de basın açıklaması düzenleyecek.
- Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği üyeleri, saat 18.30’da Nefret Suçu Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü nedeniyle basın açıklaması yapacak.
- Pekin’den hareket ederek motosikletle tek başına 2 kıta, 12 ülke 30 bin 700 km yol yapan 23 yaşındaki Mingjiao Lıan, efsanevi motosikletini saat 10.30’da başlayacak programla Rahmi M. Koç Müzesi’ne park edecek.
- Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, saat 11’de 80’ler dizi setini ziyaret ederek ödül verecek.
- DİSK üyeleri, Beşiktaş Belediyesi 1. Levent Kültür Merkezi önünde Beltaş’ın sendikalarına açtığı davaya ilişkin saat 11.00’de basın açıklaması düzenleyecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Sinan Erdem Spor Salonu’nda saat 12.30’da yapılacak İSMEK’in 2013-2014 eğitim dönemi açılışı törenine katılacak.
- İstanbul’daki bir çok sivil toplum örgütü, saat 12.30’da Galatasaray lisesi önünde kızlı-erkekli evlerden, dershane tartışmalarına kadar bir çok konuda basın açıklaması düzenlenecek.
- Dünya KOAH Günü sebebiyle, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda yapılacak “Hasta Eğitimi Toplantısı” öncesi Türk Toraks Derneği GARD Temsilcisi Prof. Dr. Bilun Gemicioğlu, saat 13.00’da basın toplantısı düzenleyecek. 
- Gazeteciler, Bashar Fahmi Kadumi ve Metin Turan’ın serbest bırakılması için saat 13.00’te Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması düzenlenecek.
- Sınav Dershanesi Müdürleri öğrenci ve velilerle birlikte saat 10.30’da Avcılar Reşitpaşa Caddesi'ndeki Sınav dershanesinde basın toplantısı düzenleyecek.
- Dershanelerin kapatılması konusunda Halkalı Final Dergisi Dershanesi önünde saat 11.00’de basın açıklaması düzenlenecek.
- Dershanelerin kapatılmasına ilişkin Beylikdüzü, Esenyurt, Büyükçekmece, Çatalca, Silivri, Avcılar’daki dershaneler, saat 13.00’te Beykent Sınav Dergisi Dershanesinde ortak basın toplantısı düzenleyecek.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Kadınlar Basketbol Avrupa Kupası grup maçında saat 18.30’de BŞ.BLD Mersin, İsveç takımı Norrköping Dolphins ile karşılaşacak.
- Hentbol Süper Lig Bayanlar saat 16.00’da Muratpaşa Bld Klb - Rize Ardeşen Gençlik Ve Spor Klb ile karşılaşacak.
- Kadınlar Basketbol Şampiyonlar Ligi Grup maçında Fenerbahçe, Polonya deplasmanında WislaKrakow Can-Pack ile karşılaşacak. 18.30 (Yerel saat)
- ENBE Orkestrası'nın şefi Behzat Gerçeker ile Masa Tenisi Milli Takımlar Baş Antrenörü Sabahattin Sabrioğlu’nun öncülüğünde, toplam 150 bin kişiyi Masa Tenisi sporuyla tanıştırmayı hedefleyen ‘Küçük Beyaz Top’ Sosyal Sorumluluk projesinde ilk adım saat 10.30'da Zeytinburnu Veliefendi İlköğretim Okulu'nda atılacak.
- Beşiktaş, Torku Konyaspor maçı hazırlıklarını saat 11.00 ve 17.00’de yapacağı antrenmanlarla sürdürecek.
- Fenerbahçe, Medical Park Antalyaspor maçı hazırlıklarını saat 18.00’da 30 dakikası basına açık gerçekleştirilecek.
- Galatasaray, Sivasspor maçı hazırlıklarını çift antrenmanla sürdürecek.
- Kadınlar EuroCup maçında:
21.15 Pınar Karşıyaka, Igokea Aleksandrovac’a konuk olacak.
18.00 Aykon TED Ankara Kolejliler - Khimik Yuzhne deplasmanında karşılaşacak.
19.00 Banvit, Kalev Cramo ile deplasmanda karşılaşacak.
18.00 Beşiktaş İntegral Forex, Spartak Saint Petersburgile deplasmanda karşılaşacak.
18.30 Mersin Büyükşehir Belediyesi, Norrköping Dolphins’i ağırlayacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 232
Bu Ay : 6212
Toplam : 6212

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom