İran'ın Nükleer Silahı Olmasın

ABD Başkanı Barack Obama, İran’ın nükleer silahlara sahip olmasının istenmediğini ve bunun gerçekleşmesi durumunda bütün bölgede istikrarsızlığın baş göstereceğini söyledi.

İran'ın Nükleer Silahı Olmasın Dünya

ABD Başkanı Obama, Beyaz Saray’da düzenlenen basın brifinginde gazetecilerin sorularını cevapladı. Obama, bir gazetecinin İran’ın nükleer silahlarına ilişkin sorusu üzerine, ABD’nin bu konudaki duruşunun değişmediğine işaret etti.

ahran yönetiminin nükleer silahlar elde etmesinin istenmediğini, bunun, ABD ve müttefiklerine tehlike arz etmesinin yanı sıra bütün bölgede de istikrarsızlığa neden olacağını ve bir nükleer silah elde etme yarışını tetikleyeceğini belirten Obama, “Bu yüzden politikamız İran’ın nükleer silahlar elde edemeyeceği yönünde ve bu hedefe ulaştığımızdan emin olabilmek açısından bütün seçenekleri masada bırakıyorum” şeklinde konuştu.

Yine de, eğer sorunun çözümüne diplomasi yoluyla gidilecekse İran’a, yeterince etkili mevcut yaptırımların dışında daha fazla yaptırım uygulanmasına gerek olmadığına dikkat çeken ABD Başkanı, “Sorunun çözümü için ciddi bir şekilde masaya oturamayacakları ve bu konuda verdikleri sözleri tutamayacakları anlaşılırsa yaptırımları tekrar arttırabiliriz” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 468
Bu Ay : 4025
Toplam : 4025

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom