Organ Bağışında Meclis Örnek Olmalı

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Meclis’in organ bağışı konusunda örnek olmasını istedi ve organlarını bağışlayacağını açıkladı.

Organ Bağışında Meclis Örnek Olmalı Türkiye-Dünya

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye’de her yıl binlerce insanın organ bağışı yetersiz olduğu için hayatını kaybettiğini belirterek, Meclis’in organ bağışı konusunda örnek olmasını istedi ve organlarını bağışlayacağını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ağbaba, organ bağışının çok yetersiz olduğu Türkiye’de, TBMM’nin de üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini istedi. Ağbaba, Meclis Genel Kurulu’nda organlarını bağışlayacağını açıkladı.

Konuşmasında Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakil Enstitüsü’nün başarılarına vurgu yapan Ağbaba, “3-9 Kasım Organ Bağış Haftası’dır. Özellikle, Malatya'yı kayısıdan sonra bir dünya markası yapan, dünyanın en önemli karaciğer nakil merkezi hâline getiren hemşiresinden ekip başkanı Sezai Yılmaz'a kadar herkesi kutluyorum. Sezai Yılmaz ve arkadaşları gece gündüz demeden insanlara hayat veriyorlar” dedi.

Ağbaba, “Organ nakli maalesef ülkemizde istenen boyutta değil. Yılda 30 bin insan organ nakli için hayata bağlanmak için sıra bekliyor. Ve maalesef yılda binlerce insan organ bağışı yetersiz olduğu için hayatlarını kaybediyorlar. Sayın Başkan, değerli milletvekilleri, Meclisimizi bu konuda örnek olmaya davet ediyorum ve üzerine düşeni yapmasını istiyorum. Hepinizin huzurunda ben organlarımı bağışlayacağımı, sizlerin de organlarınız bağışlamanızı öneriyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 641
Bu Ay : 1264
Toplam : 1264

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom