'Arena Stadı Sezona Yetişecek'

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, 2014-2015 sezonunda Arena Stadı’nın açılacağını söyledi.

'Arena Stadı Sezona Yetişecek' Malatya Haber

Radyo Huzur’da programa katılıp çalışmalar hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, “Perşembe günü akşam Başbakanımızın Sinan Erdem Spor Salonu’nda 213 spor tesisinin toplu açılışını ve 789’unun da yapım aşamasında olduğu bize Bakanımız ve Başbakanımızın ağzından tüm Türkiye duydu. Ben de oradaydım. Gece geldim. Malatya Arena Stadı’nda övgüyle bahsetti orada. Yalnız ilk başlatılan sahalardan olduğu için Türkiye’de yeni bir dönüşüm başlatıldı.

Türk Telekom Arena ve Kayseri Kadir Has ilk ikisi buydu. Malatya Arena Stadı bu serinin devamı. Yani biz o seride ilk 7’ye girmiştik Bakan Bey’in açıkladığı zaman. Buraya dikkatinizi çekmek istiyorum. Tam da bu zamanlar Malatya futbolunun çöktüğü noktaya geliyor. Malatyaspor, ikinci lige, oradan üçüncü lige, oradan da amatöre düştüğü sırada biz Malatya’ya süper bir Arena Stadyumu kazandırmaya çalıştık. Ama bu bizim elimizi güçlendirmiyordu, zorlanıyorduk. Milletvekillerimiz bunun mücadelesini verdiler. Biz çok şanslıyız. Başbakanımız Malatya’ya gerçekten büyük önem veriyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Stadımızın bu Mayıs ayında sanıyorum kabası bitecek.2014-2015 sezonunda umuyorum stadımız açılacaktır” ifadelerini kullandı.

Sadi Fındıklı, “Arena stadımız yalnızca 15 günde bir maç yapmak için olmayacak. Burada birçok spor faaliyetleri olacak. Buralarda ferdi spor salonları, tiyatro salonları, sinema salonları, gençlerle ilgili birçok faaliyet alanları gerçekleştireceğiz” dedi.

Darende’deki spor tesislerini hakkında da bilgi veren Fındıklı, buradaki futbol sahasının Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla sentetik yüzeyli futbol sahasına dönüştürüldüğünü bildirerek, şu bilgileri verdi:

“Bunun fitilini Başbakan Erdoğan ateşledi. İlçelere ziyaretinde bizde Başbakanımızın yanındaydık. Başbakan’ın helikopteri bizim oradaki çim sahamıza indi. Bende orada hazırdım. Oradaki güreşçilerimizde bizlere çok ilgi gösterdi. Orada Başbakanımıza Darende Belediye Başkanımızla birlikte sorunlarımızı ilettik. Buradaki sahamız sentetik değildi, normal çim sahaydı. Malatya’ya 120 kilometre uzaklıkta ve biz burada onun bakımında gerçekten zorlanıyorduk.

Özellikle yazın sulamayı ihmal ederseniz saha kuruyor. Biz bu tip uzak bölgelerdeki sahaları sentetiğe çevirip devamlı hizmette tutmak istiyoruz. Biliyorsunuz sentetik sahalar FİFA kalitesinde ve sertifikasına sahip tesislerdir. Biz bunu önemsiyoruz. İlimizde Arapgir’e, Pütürge’ye şuan Doğanşehir’e yönelik saha çalışmalarına başladık. Darende, Yeşilyurt sahalarının hepsinin sentetiğe dönüştürdük. Merkez’de ise Yeşiltepe’ye iki saha daha yapıyoruz. Böylece son 5 yılda yaptığımız sahalar 7-8’e ulaştı.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 404
Bu Ay : 3848
Toplam : 3848

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom