İdarecilere Hizmet İçi Eğitimi

Malatya Valiliği birimleri, ilçe kaymakamlıkları ile kamu kurum ve kuruluşların yönetici ve idari amirlerine hizmet içi eğitim başladı.

İdarecilere Hizmet İçi Eğitimi Malatya Haber

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda, Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz başkanlığında düzenlenen eğitime valilik birimlerinde görevli müdür, şube müdürü ve şef, kaymakamlıklardan yazı işleri müdürleri ile kamu kurum ve kuruluşlarda Valilik tarafından ön incelemeci olarak görevlendirilecek eğitim denetmeni, araştırmacı, uzman ve uzman yardımcısı gibi personeller katıldı.

Vali Yardımcısı Kurnaz, eğitim öncesi yapmış olduğu konuşmada “Bugün valiliğimizin düzenlediği bir hizmet içi eğitim programında daha beraberiz. 4483 sayılı Memurlar ve Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun uygulamaları ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Disiplin Hükümleri, soruşturulan veya soruşturan olarak her zaman karşı karşıya geleceğimiz bir konu. Soruşturmacı olarak görevlendireceğimiz siz arkadaşlarımızın daha donanımlı, daha bilgili ve konusuna hâkim bir şekilde soruşturma yapması bizim için çok büyük önem taşıyor, çünkü sonradan verilecek hatalı kararlar, hatalı işlemler yargı tarafından bozularak dönebiliyor. Bu eğitimdeki amacımız bu tür hatalı kararlar verilmesini baştan önlemek sizlerin bilgi ve becerilerini arttırmaktır. Ben başta Sayın Mülkiye Başmüfettişimiz Mehmet Uğur Kılıç olmak üzere katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Mülkiye Başmüfettişi Kılıç da eğitim öncesi yaptığı konuşmada, “4483 sayılı Memurlar ve Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun 1999 yılının sonunda çıkartılmış bir yasadır. Yasanın çıkarılış nedeni Avrupa Birliği’ne uyum yasaları çerçevesinde çıkarılan bir yasadır. Yasa Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanmış bir yasadır. Her ne kadar Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanmış ise de uygulayıcısı tam anlamı ile söylersek yüzde 90 oranında İçişleri Bakanlığınca uygulanan bir yasadır. Bu sebepten dolayıdır ki Bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşlardaki personelin bu yasayı çok iyi bilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Bugün gerçekleştirilen 4483 sayılı Memurlar ve Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun uygulamaları eğitiminin ardından yarın gerçekleştirilecek olan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Disiplin Hükümleri Eğitimi ile 2 günlük hizmet içi eğitim tamamlanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 684
Bu Ay : 8743
Toplam : 8743

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom