Güneş Enerjisi İle Çalışan Araca Övgü

Güneş enerjisi ile çalışan Battalgazi isimli araca Battalgazi başkanından övgü.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Araca Övgü Malatya Haber

Selahattin Gürkan, güneş ve hidrojen enerjili araçlar kategorilerinde ayrı ayrı düzenlenen 2013 Alternatif Enerjili Araç Yarışları Kocaeli Körfez Yarış Pisti'nde gerçekleşen etkinlikte ‘Battalgazi’ isimli güneş arabası ile yarışmaya katılan üniversiteler arası 10’ncu olan Malatya İnönü Üniversitesi Makine Bölümü öğrencilerini ağırladı.

Başkan Gürkan, proje yürütücülüğünü İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cem Onat’ın yaptığı ve makine mühendisliği ile elektrik-elektronik mühendisliği bölümü öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik ederek; daha güzel ve başarılı hizmetlere imza atacaklarına inandığını ifade etti.

Başkan Gürkan, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından organize edilen güneş enerjili araçların katıldığı Formula G yarışı için dizayn edilen Battalgazi isimli güneş enerjisi ile çalışan aracın sağladığı başarının yanı sıra Malatya’nın ilk yerleşim yeri ve tarihi zenginliğiyle ilçenin tanıtımının yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Gürkan ‘Battalgazi’ isimli güneş aracının mühendislerine ziyaretleri anısına kitap hediye etti.

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cem Onat ve makine mühendisliği ile elektrik-elektronik mühendisliği bölümü öğrencileri Başkan Gürkan’a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 347
Bu Ay : 7493
Toplam : 7493

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom