Sel afeti için toplantı yapıldı...

Malatya'da sel gibi doğal afetlere karşı toplantı yapılırken, Malatya Belediyesi bünyesinde Afet Koordinasyon Merkezi oluşturuldu.

Sel afeti için toplantı yapıldı... Malatya Haber

Malatya Belediye binasında, ilgili kurum ve kuruluşların katılımı ile yapılan afet önlemi toplantısında alınan kararları Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır açıkladı.
Çakır açıklamasında, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden aldığımız bilgilere göre, 12 Eylül Cumartesi günü öğleden sonra başlayıp akşama doğru yoğunlaşacak olan ve Malatya şehir merkezi başta olmak üzere, Malatya genelinde yoğun bir yağmur beklenmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda gerekli değerlendirmeleri yapmak ve meydana gelmesi muhtemel sorunlara karşı alınması gereken tüm önlemleri almak için belediyemizin birimleri ile ilgili kuruluşların katıldığı koordinasyon toplantısı yaptık" ifadelerini
kullandı.
Çakır alınan kararları özetle şöyle açıkladı: "Dere yatakları gözden geçirilerek yağış anında oluşabilecek taşkınlar için gerekli önlemler alınacaktır. Herhangi bir sorunlu durumda acil müdahale için ilgili birimler hazır bekletilecek. Risk bölgelerinde hazır kum torbaları ve motopomplar bekletilecek. Herhangi bir durumda, 153 ve 110 numaraları aranabilecek. Ayrıca meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ekiplerimizin zamanında müdahalede bulunabilmeleri için vatandaş mecbur kalmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmayıp, toplu araçları tercih etmelidir."
Başkan Çakır, risk bölgesi olarak Karagöz Deresi, İnderesi, Tecde Şentepe mevkii ve Horata Çayı olarak belirlendiğini aktarıp, özellikle bu derelerin aşağı kısmında bodrum ve zemin katlarında oturanların tedbirli olmalarını istediklerini vurguladı.
"Yağmur drenaj kanallarında hala eksiklerimiz var" diyen Başkan Çakır, "Yeşilyurt, Cengiz Topel, Hasanbey, Sıtmapınarı, Zabcıoğlu, Tevfik Temelli Caddeleri, buralarda yağmur drenaj kanalları yapılacak" şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 146
Bu Ay : 1675
Toplam : 1675

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom