Öğrencilere Hikaye Kitabı Dağıtıldı

Malatya Belediyesi’nin organize ettiği ‘En İyi Dostum Kitap Projesi’ kapsamında Malatya merkezdeki ana sınıf, 2. ve 6. sınıflara dağıtılmak üzere 26 bin 800 kitap dağıtımı Yeşiltepe Ahmet Parlak İlkokulu ve Ortaokulu’nda başladı.

Öğrencilere Hikaye Kitabı Dağıtıldı Malatya Haber

Okul bahçesinde düzenlenen kitap dağıtım törenine Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, öğretmenler, muhtarlar, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Başkan Çakır, “Bizim temeldeki amacımız okumayı bütün öğrencilerimize sevdirip, okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Ülkemizde okuma oranı diğer ülkelere göre düşük. Bunu mutlaka değiştirmeliyiz. Öğrencilerimiz bu güzel kitapları okumalılar. Okuma alışkanlığını sağlayabilmek için bu kampanyamızı daha kapsamlı yapacağız. Bütün öğrencilerimize dönem dönem farklı kitaplar dağıtmayı planlıyoruz. Bu konuda bize destek olan eğitime camiasına teşekkür ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise şunları söyledi:

“Malatya Valiliği ve Malatya Belediyemiz okuma seferberliği kapsamında birçok projeler geliştirdiler. Bunların içinde en büyüğü Malatya Belediyemizin her yıl açtığı kitap fuarı. Malatya okuyor kampanyası, Malatya okuyor kültür projesinin bir parçası ve bu proje her geçen gün daha iyiye gidiyor.”

Törende kısa bir konuşma yapan Ahmet Parlak Ortaokulu Müdürü Emir Tufan, projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindekiler öğrencilere kitap dağıttı.
Proje kapsamında 8 bin 300 adet boyama kitabı ana sınıf öğrencilerine, 8 bin 900 adet Keloğlan Masalları kitabı 2. sınıf öğrencilerine 9 bin 600 adet Ömer Seyfettin’den seçme hikayeler kitabı da 6. sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 253
Bu Ay : 253
Toplam : 253

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom