Başbakan Doğanşehir'de Konuşma Yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Yolsuzlukların hortumunu kesip, vatandaşın cebine bağladık. Bizim farkımız bu. Onlar faiz lobisi ve sermaye çevrelerinin cebine bağlıyorlardı” dedi.

Başbakan Doğanşehir'de  Konuşma Yaptı Malatya Haber

Toplu açılış törenleri için Malatya’ya dün gelen ve geceyi kentte geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün ikinci ilçe durağı Doğanşehir ilçesi oldu. Burada da toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan, halka hitap etti. Başbakan Erdoğan, “Elinde bıçakla, molotof kokteyli ile değil, elinde bilgisayar ile dolaşan, milli değerlere saygılı gençlik yetiştiriyoruz. Tüm illere üniversite kurduk. Her biri birbirleri ile rekabet haline geldiler. Meslek liselerine engel getirdiler. Biz kat sayı engelini kaldırdık. Üniversite imtihanı açıyorsun, niye meslek liselilerin önünü kesiyorsun. Sabrettik ve 4+4+4 eğitim sistemini çıkardık. Şimdi tüm meslek liseleri eşit. Katsayısı eşitliği getirdik. Üniversite sınavında başarılı olan istediği üniversiteye girsin. Gençlik arasındaki ayrımı kaldırdık. Yeni bir rekabet daha başladı. Okullarımızda fiziki şartlar her geçen gün daha iyiye gidiyor.

Biz 100 kişilik, 70 kişilik dersliklerde eğitim gördük. Biz kitap bulamazdık, ağabeylerimizden teksir notlarını almak isterdik, onlar teksir notunu, saman kağıdını rulo halindeki notları dahi okuyamazdık. Biz öyle okuduk. Biz yavrularımıza kuşe kağıtta lüks baskılarla kitaplarla yetiştireceğiz dedik. Sıralarına kitaplarını koyduk.
Yurtlarımız gayet lüks şekilde yapılıyor. Üniversitelerimizde burs 280 liraya çıkardık, 200 lira da beslenme yardımı veriyoruz, etti 480 lira. Siz bize emanet verdiniz, biz de bu emanetin hakkını yerine getiriyoruz.
Çünkü yolsuzlukların hortumun kesip, vatandaşın cebine bağladık. Bizim farkımız bu. Onlar ,faiz lobisi ve sermaye çevrelerinin cebine bağlıyorlardı” ifadelerini kullandı.

“Sağlıkta ne çileler çektik. Bir ana muhalefet genel başkanı var. Genel müdürdü. SSK kuyruklarını hatırlıyorsunuz değil mi? Hastanelerin kapılarında neler çektik. İlaç kuyrukları vardı, şimdi istediğin eczaneden ilacını alıyorsun. İstediğin hastaneye yatıyorsun. Bütün yollar açıldı” diyen Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na da göndermede bulunarak, “Bir genel müdürlüğü yönetemeyen şahıs, bir partinin genel başkanı olmuş. Nasıl olmuş. Bir CD ile olmuş. CD olmasaydı genel başkan olamayacaktı. Şimdi hala bir şeyler bekliyor. Olacağı da yok. Halkım, SSK’yı batıran bir insana, bu ülkede böyle bir emaneti teslim etiniz” şeklinde konuştu. Malatya’nın büyük şehir olmasının avantajlarından da söz eden Erdoğan, daha sonra şunları söyledi: 

“Doğanşehir’de belediyecilik yeniden emin ellere geçecek inşallah. Malatya’yı büyük şehir yaptık. Bu kardeşiniz damdan düşerek geldi. İstanbul’un belediye başkanlığı yaptı. Büyük şehirler yasasını çıkardıysak, oradaki eksikleri bilerek adımları attık. Doğanşehir ilçe belediyesi bütün planları yapamayacak. Bin’lik burası, 5 bin’lik ve 25 bin’lik planı büyük şehir yapacak. İmar bütünlüğü olacak. 30 Mart yerel seçimiyle yeni dönem başlayacak. Merkezi yönetimin daha da artıracağı dönem olacak. Doğanşehirli kardeşlerim. Kapı kapı dolaşmamız lazım. Bu hizmetler. 6 değil, 16, 26 olacak."

Erdoğan, “Ulaşım, enerji, tarımda da gelişmeler oldu. Göreve geldiğimizde, 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol vardı, şimdi 16 bin kilometre yol ilave ettik. 79 senede 6 bin kilometre, 11 yılda 16 bin kilometre. Bu artarak devam edecek” dedi.

Başbakan’ın mitinginde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da yer aldı ve toplu açılış kurdelesini milletvekilleri diğer yetkililerle birlikte kesti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 148
Bu Ay : 2632
Toplam : 2632

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom