Yeni Hastane Hizmet Vermeye Başladı

Malatya’da yeni yapılan Devlet Hastanesi’nin acil servisin hizmet vermeye başladığı, diğer birimlerin de kısım kısım hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

Yeni Hastane Hizmet Vermeye Başladı Malatya Haber

Malatya İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzman Doktor Şükrü Özdemir, konuya ilişkin şunları söyledi:
“Merkez kampusunda sadece poliklinik hizmetlerinin verilmesine devam edilecektir. Beydağı Kampusu; kadın doğum, çocuk ve fizik tedavi -rehabilitasyon hastanesi olarak hizmet vermeye devam edecektir.
Erişkin acil hizmetleri yeni hastane binamızda; kadın doğum ve çocuk acil hizmetleri ise Beydağı Kampusunda verilecektir.

Malatya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak taşınma sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için hastane yöneticiliğiyle birlikte aylar öncesinde gerekli planlamalarımızı yaparak hizmette herhangi bir aksaklık yaşanmaması için bütün önlemleri almaya çalıştık. Hizmete açılacak 640 Yataklı Malatya Devlet Hastanesi’nin özellikli birimlerle halkımıza daha kaliteli hizmet vermek amacındayız. Bunların yanında birçok özellikli birimizde hastanemizin açılmasıyla hizmete girecektir.

Mevcut Malatya Devlet Hastanesi hasta odaları bakımından koğuş sistemi iken, Yeni hastanemiz 320 adet tek kişilik oda, 160 adeti ise 2 kişilik odalardan oluşmaktadır. Yeni odalarımızda hastalarımız için bütün ihtiyaçları göz önüne alınarak bütün odalarda tuvalet ve banyo yer almaktadır.

Acil servis; etkin bir triaj edebilecek, acil tıp uzmanlarımızla ve gerekli durumlarda hemen müdahale edebilecek, dahiliye, beyin cerrahi, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji göğüs ve kardiyoloji gibi tüm branşlarda 24 saat ilgili uzman hekimlerce hizmet verilecektir.

Ayrıca tüm ilgili branşlarda 16.00 ile 23.00 saatleri arasında vardiya hizmeti verilmesine devam edilecektir. Çocuk, kadın doğum branşlarında vardiya poliklinik hizmetleri Beydağı Kampusunda verilecektir.
2. ve 3. basamak toplam 78 özellikli yeni doğan yoğun bakım, çocuk yoğun bakım, erişkin yoğun bakım yoğun bakım yatağı, önümüzdeki Süreçte özellikli birimler olarak aşağıda belirtilen birimlerde hizmete açılacaktır.
Kardiyo Vasküler (KVC) Ameliyatları ve Kroner Anjiografi, Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Prenatal Merkez, yanık ünitesi, anne oteli, mevcut diyaliz cihazlarımızın yanında 9 yeni cihaz daha hastalarımıza hizmet verilecektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 499
Bu Ay : 3143
Toplam : 3143

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom