Fındıklı'dan, Ayetullah Geçen'e Ziyaret

Mücahit Fındıklı, beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Anadolu Selçuklu Medeniyeti Derneği’ni ziyaret ederek derneğin genel başkanı Ayetullah Geçen ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Fındıklı'dan, Ayetullah Geçen'e Ziyaret Malatya Siyaset

AK Parti Malatya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mücahit Fındıklı, beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Anadolu Selçuklu Medeniyeti Derneği’ni ziyaret ederek derneğin genel başkanı Ayetullah Geçen ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Fındıklı, “Biz eğer Türkiye’de milli birlik ve kardeşlik projesini hayata geçirirsek, hem Türk ırkçılığı üzerine siyaset yapıp provoke edenler, hem de Kürt ırkçılığı üzerinde siyaset yapanlar yok olacak. Tamamen bizim Osmanlı yapısındaki cihanşümul yapı sisteme oturacak. Bu yapı oturduğu zaman, aradan PKK’yı kaldırdığınız zaman bizim nefesimiz Bağdat’a kadar gidecek, bizim bu tarafta Şam’ın dibine kadar gidecek, Fas, Tunus’a kadar gidecek. Bunu bütün dünya görüyor.

Dünya biz bu işte muvaffak olmayalım diye, -Mısır’da muvaffak olunursa Arap ırkçılığı gömülecek.- Onun için Suudi Arabistan, Dubai, Katar gibi ülkeler Mısır’daki darbecilere bunun için destek verdiler, çünkü sıra onlara gelecek, Arap ırkçılığı ortadan kalkacak. Böyle olunca eski Osmanlı coğrafyasında bir felsefe ve inanç bütünlüğüne doğru gidiliyor. Halklar bir birine yakınlaşmaya başladı. Mısır’daki meydanda yaşanan acı, Saraçhane’de Malatya’daki Yeni Camii önünde de yaşandı. Bunu Batılılar da gördü. Onun için Mısır’da Mursi hareketinin önünü kesmeye çalıştılar, Türkiye’de ise Milli Birlik ve Kardeşlik Paketi’nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Güçleri yetecek mi? Yetmeyecek. Bunu biliyorlar. Eğer, ‘bunların önünü kesemezsek, o zaman bu coğrafyaya yeni bir fitne sokmak zorundayız’ diyorlar. Buna bu şekilde inanıyorlar. Yeni fitne nedir? Mezhep çatışmasıdır” ifadelerini kaydetti.

Selçuklu Anadolu Medeniyeti Derneği Genel Başkanı Ayetullah Geçen ise, ziyaret için teşekkür ederek, Fındıklı’nın sadece kendi derneklerine değil, bütün derneklere güç ve destek verdiğini söyledi. Geçen, yaptıkları çalışmalarda Milletvekili Fındıklı ile istişare ettiklerini belirterek, bu konuda verilen destek için de teşekkür ettiklerini ifade etti.
Geçen, Başbakan Erdoğan’ın yaptığı çalışmaları herkesin canı gönülden desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Bugün merhum Menderes’in şehit edilişinin yıldönümü. Merhum Turgut Özal’ı şehit ettiler. Ülkemizin bir daha böyle bir acıyı yaşamaya lüksü yoktur. Biz Sayın Başbakanımızı yedirmeyeceğimizi açık ve net olarak belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin anısına Geçen, Milletvekili Fındıklı’ya tespih hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 730
Bu Ay : 4287
Toplam : 4287

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom