Enver Kiraz Açıklamada Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Bütün temellere dayanan üzerinde toplumun mutabık kaldığı bir eğitim sisteminin kurulması gereğine inanıyoruz” dedi.

Enver Kiraz Açıklamada Bulundu Malatya Haber

Parti binasında düzenlediği basın açıklamasında konuşan CHP Malatya İl Başkanı Kiraz, “Bir eğitim öğretim yılı yine birçok sorunla başlıyor. Bilimsel bir temele dayandırılmadan toplumsal uzlaşı sağlanmadan geçen yıl apar topar hayata geçirilen 4+4+4 eğitim sistemi 1. yılını doldurdu. Yeni dönemin başında okullar kapılarını yeni sistem için hazırlamadan, pek çok konuda belirsizlik içinde sorunlarla birlikte açtı” iddiasında bulundu.
Kiraz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İdeolojik ve siyasi amaçlarla yapılan yeni düzenlemeler, öğrencileri, öğretmenleri ve velileri mağdur etti ve toplumda hayal kırıklığı meydana getirdi. 4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte çocukları eğitim hayatına hazırlaya en önemli aşamaların başında gelen okul öncesi eğitim oranlarında ciddi düşüş yaşanmıştır. Bu sistemde ilk dört yıl velinin, çocuğun, okulun ve öğretmenin çilesi olmaktadır. Herkesin çilesidir. İkinci dört yıl zamansız bir yönlendirme oluşturmaktadır. Erken yaşta mesleki yönlendirme, çocuk işçiliği gibi birçok sorun yaşatacaktır. Üçüncü dört yıl, zorunlu eğitimden uzaktır. Açık öğretim uygulaması sonucu birçok öğrenci okullardan uzaklaşmaktadır. Buda eğitimde sıkıntılar yaşatacaktır.

Bizler CHP olarak, ülkemizde iyi yurttaşlar yetiştirilebilmesi, fırsat eşitliğinin sağlanması ve ekonomimizin rekabet gücünün yükseltilmesi, geleceğimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi için 4+4+4 sistemine son verecek köklü bir eğitim reformunun hazırlıklarına ivedilikle başlanması gerektiğini düşünüyoruz.
Bütün temellere dayanan üzerinde toplumun mutabık kaldığı bir eğitim sisteminin kurulması gereğine inanıyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 596
Bu Ay : 7393
Toplam : 7393

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom