Hava Değişimlerine Dikkat

Yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte hava sıcaklıklarının düşmesi, hastalıklara davetiye çıkarıyor.

Hava Değişimlerine Dikkat Malatya Yaşam-Sağlık

Uzmanlar, özellikle mevsim geçişlerinde bol vitamşn ve mineral desteği alınması gerektiğini hatırlattılar.Hava değişimlerinin sıklıkla yaşandığı dönemlerde daha dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, bol bol vitamin ve mineral desteğinin alınması gerektiğini, bu sayede vücudun direncini arttırarak doğal bir koruma mekanizması oluşturulmasının önemli olduğunu hatırlattı. Özellikle kapalı ortamlardaki havanın temizliğinin çok önemli olduğunu söyleyen uzmanlar, “Havalandırılmamış ortamlarda solunum yoluyla birçok mikrobu vücudumuza biriktirebiliriz.

Bu ortamlardaki ısıda önem arz ediyor. Aniden soğuk ve sıcak olarak hava değişimine maruz kalmak hastalığa davetiye çıkarabilir. Elbette ki bu etkileri en aza indirmek için bazı kurallara dikkat etmeliyiz. Soğuk algınlığına yakalanan kişilerin etrafa mikrobu yaymaması için hapşırma, konuşma ve öksürme gibi durumlarda ağızlarını peçete veya bez mendille kapatmadı gerekiyor. Virüsler maalesef bulaştıkları yerlerde canlı kalabiliyorlar. Bu yüzden kişiye özel eşyalar başkalarıyla paylaşılmamalı.

El temizliğine özen göstermekle birlikte, elleri göz ve burun temasında uzak tutmalıyız. Kronik hastalığı bulunanlara grip aşısı olmaları için tavsiyede bulunuyoruz. Pazarlardan C vitamini içeren sebze ve meyveleri almaya özen göstermeliyiz. Soğuk havalar kalbe daha fazla yük bindirdiği için kalp hastaları veya yüksek tansiyon hastalarımız doktora danışmadan bu havalarda fazla efor sarf etmemeliler. Alkol tüketiminden uzak durmalıyız. Vücudumuzda ısı kaybına sebebiyet veriyor. Günde en az otuz dakika düzenli ve yürüyüş yapılması halinde vücut direncimizin artmasını sağlayabiliriz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 329
Bu Ay : 5523
Toplam : 5523

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom