Malatya Eğitim Bursu Platformu

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Burs Başvuruları’nın başladığı bildirildi.

Malatya Eğitim Bursu Platformu Malatya Haber

Malatya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Malatya Valiliği ve Malatya İş Adamları Derneği (MİAD) arasında oluşturulan işbirliği protokolü ile Malatya Eğitim Bursu Platformu 2010 yılında oluşturulmuştur. İlgili platformun tüm sekreteryası ise Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına verilmiştir" denildi.

“ Malatyalı Burs Almayan Öğrenci Kalmasın” fikri ile ihtiyaç sahibi her üniversite öğrencisine burs sağlamak amacıyla hayata geçirilen Malatya Eğitim Bursu Projesi geleceğimize yön verecek çocuklarımızın onurlu yaşam şartlarında eğitimlerini yapabilmelerini kolaylaştıracak bir uygulamadır" denilen açıklmada, "Bu proje Malatyalı ihtiyaç duyan her üniversite öğrencisine asgari öğrenim geliri sağlandığı gibi; bütçesi ne olursa olsun isteyen herkes bir eğitim destekçisi hayırsever olma fırsatına kavuşmaktadır.

Burs veren hayırseverlerle, burs alan öğrencileri bir çatı altında toplayan proje Türkiye’de bir ilk olan özel yazılımı ile dünyanın her yerinden isteyen bağışçının istediği öğrenciye sadece tek tuşla burs vermesini sağlamaktadır. Bu kapsamda bugüne kadar 2942 öğrenciye toplam 3 milyon 374 bin 700 TL burs desteği verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.
“2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı burs başvurularının 01-30 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacağının duyurulduğu açıklamada, daha sonra şunlar belirtildi:
“Daha önce burs başvurusu yapanların bu tari

ler arasında tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir. Her sene burs başvuruları için yeni kayıt alınacak ve bu başvurular içerisinden burs almaya hak kazananlar belirlenecektir. Başvuru yapan öğrencilerin istenilen evrakları 15 Ekim’e kadar Malatya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 515
Bu Ay : 6495
Toplam : 6495

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom