Uluköy - Sincik Yolunda Asfalt Yapıldı

Malatya Adıyaman arasındaki, Uluköy-Sincik yolunda 2013 yılı KÖYDES ve İl Özel İdaresi programına göre 24 kilometrelik kısmında 2. kat asfaltlama çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

Uluköy - Sincik Yolunda Asfalt Yapıldı Malatya İlçe

Adıyaman iline bağlı olan, fakat tüm sosyal ve ticari ilişkilerini Malatya ilinden sağlayan Sincik-Kâhta’nın birçok köy ve mezraları yanında, Malatya merkeze bağlı olan ve Uluköy, Gülümuşağı grup köy yolu asfaltlama çalışmalarında son noktaya gelindi. Fırıncı köyü üstünden başlanılarak 24 kilometrelik yolda asfaltlama çalışmaları yapıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, İl Genel Meclisi üyelerinden Hasan Göğüs ve Abdurrahman Kızıl, Uluköy-Sincik yolunun asfaltlama çalışmalarını incelediler. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, yapılan çalışmaları değerlendirdi. Kaya, “Malatya İl Özel İdaresi olarak Malatya-Adıyaman, Sincik ve Malatya, Uluköy- Gülümuşağı grup köyü yolunda ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışma asfalt dökümüyle son noktaya gelmiş bulunmaktadır. Yol önemli bir grup yolu, özelikle Adıyaman-Sincik bağlantısında Sincik’e bağlı 24 köy ve mezraları, Malatya ile ticari, sosyal, ekonomik ve kültürel ilişkilerinde çok yoğun olarak bu yolu kullanmaktalar. Yıllar önce İl Özel idaresi Genel Sekreterlerimizin başlatmış olduğu bu yolun yapılmasında ki çalışmalarını bizde devam ettirdik. 2012 yılında 11 kilometre asfalt yaptık. Fırıncı köyü üzerinden başlayarak 24 kilometre yolun ikinci kat asfaltını döküyoruz.. Malatya İl Özel İdaresi, Yol ve Ulaşım Müdürlüğü ekipleri burada çok ciddi bir çalışma yürüterek bu güne gelindi. Yol üç şerit asfaltlanmakta. Bu yol karayolları standardında yapılmaktadır” dedi.

İl Genel Meclis Üyesi Hasan Gögüs de, yapılan çalışmalardan sonra vatandaşa sağlıklı bir ulaşım sağladığını ifade etti. Göğüs, “Yılar önce bu yolda çok çile çekildi, at sırtında gelinip gidiyordu. Soğuktan ölenler oldu. İnsanların yollarda donarak öldükleri yerlerde taş dizileri var. Bugün karayolu standardında bir yol yapıldı. Adıyaman Sincik bölümünde 20 kilometre kadar bir asfaltlama kaldı. Adıyaman’da burayı asfaltlarsa bu yol Sinciğin 24 köyü, Kahta ve Gergef köyleri ile diğer taraftan Diyarbakır’ın Silvan ilçesi ile bağlantı sağlanacaktır” diye konuştu.

İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahman Kızıl ise, “Malatya ile Uluköy Sincik bağlantısını sağlayan bu yol daha öncelerinde çok mağduriyetler yaşandı. Bu yol yapıldıktan sonra Adıyaman’ın Sincik ilçesi köyleri ve mezraları ile birlikte, Uluköy, Gülümuşağı’ndan her gün 300-400 tane araç gidip gelmekteler. İnsanlarımıza iyi bir hizmet yapıldı. Sıkıttılar ortadan kalktı. Hizmetlerimiz artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 220
Bu Ay : 220
Toplam : 220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom