Vali'den Zafer Bayramı Açıklaması

Malatya Valisi Vasip Şahin, “Milletimiz, kurtuluş savaşı ile bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da örnek olmuş ve yol göstermiştir” dedi.

Vali'den Zafer Bayramı Açıklaması Malatya Haber

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Zafer Bayramı’nın önemsine temas eden Valisi Vasip Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ezelden beri hür yaşamış ve hür yaşamaya da devam edecek olan büyük Türk milleti ve onun kahraman ordusu, yurdunu işgal edip, esaret altına almak ve kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen işgalci güçlere karşı vermiş olduğu onurlu savaşın 30 Ağustos 1922 günü Dumlupınar’da taçlandırıldığı gün olan bugün büyük zaferinin 91’inci yılını gururla kutluyoruz.

Bu zafer ile Anadolu insanı, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, top yekün verdiği onurlu mücadelesini, milli birlik ve beraberliğini ve milleti ile bütünleşmiş kahraman ordumuzun gücünü tüm dünyaya göstermiş oldu.
Büyük Türk milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, inançlı mücadelesinin sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Her zaman bağımsız yaşamış ve yaşamaya da devam edecek olan milletimiz, kurtuluş savaşı ile bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da örnek olmuş ve yol göstermiştir.

Şanlı Kurtuluş Destanımızın yazıldığı, Hürriyet ve İstiklalimizin teyit edildiği büyük zaferin 91’inci yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi saygı ve minnetle, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 697
Bu Ay : 6781
Toplam : 6781

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom