Ağbaba, Köyleri Ziyaret Ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya'da köylerin gelişmediğini ve giderek yoksullaştığını savundu.

Ağbaba, Köyleri Ziyaret Ediyor Malatya Haber

Malatya’da ziyaret ve temaslarını sürdüren Ağbaba, Darende İlçesi ve ilçeye bağlı köyleri ziyaret etti. Vatandaşlarla bir araya gelerek, sorun ve istekleri dinleyen Ağbaba, kendisine iletilen her şeyi not aldı.

Darende İlçesi Sakarya Köyü Şahinler Mezrası’nda yaşanan su sıkıntısını da yerinde inceleyen Ağbaba, mezrada su olmadığını, vatandaşların tankerle içme suyu ihtiyacını giderdiğini söyledi.

İki senedir köylülerin su sıkıntısı çektiğini kaydeden Ağbaba, “Su olmadan hiçbir şey olmaz. Ben bunu gerekli yerlere ileteceğim. Bunun çözümü için elimizden geleni yapacağız. Söylenecek bir şey yok. Hakikaten üzülüyoruz” dedi.
Vatandaşlar, 2 senedir su sıkıntısı çektiklerini ifade ederek, tankerle evlerine su taşıdıklarını söylediler.

Sorunları ve istekleri dinlemek amacıyla ilçe ve köyleri ziyaret ettiğini kaydeden Ağbaba, “Malatya’nın milletvekiliyim ve Malatya’yı temsil etmeye çalışıyorum. Şahinler mezrasını ziyaret ettik. 2013 yılında tankerden su içen ve köylerde su olmayan bir durumu yaşıyoruz. Sözün bittiği yerdeyiz. Maalesef yollarımız kaybolmuş, taşlar yuvarlanmış, köylerin yolları hiç iyi değil. Benimde köylere geliş amacım bu. Yakından görüyorum ve ayağım yere basarak konuşuyorum. Bu sorunları yerinde tespit ediyorum ve ilgili yerlere iletiyorum” diye konuştu.

Ağbaba, 15 Temmuz’dan beri köyleri ziyaret ettiğini anımsatarak, “Köylerimiz maalesef gelişmiyor. Gittikçe yoksullaşıyor. Malatya’da gördüğüm en önemli manzara budur. Neden gelişmiyor? Çünkü Türkiye’deki milli gelirden yeterince pay almıyor. Hükümet, “milli gelirimiz 3 kat attı” diyor. Her gittiğim köyde soruyorum, geliri artan kimse yok. Köylerin düştüğü durum budur. Yeşil kartı olan insanlar burada yaşıyor. Milli gelirden kimse hakkını alamıyor. Zengin zenginleşiyor, yoksul yoksullaşıyor. Bizim en ciddi sorunumuz bu” görüşünü savundu.

Malatya’nın sorunlarını her fırsatta dile getirdiğini ve getirmeye devam edeceğini söyleyen Ağbaba, “Malatyaspor’a da sahip çıkıyorum, kayısıya da sahip çıkıyorum. Her şeyi dile getiriyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 621
Bu Ay : 7767
Toplam : 7767

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom