Malatyalı Bisikletçiler Başarıyla Döndü

Muş Genç Adımlar Derneği tarafından düzenlenen “1071 PEDAL” bisiklet yarışmasına katılan Malatyalı bisikletçiler, yarışmalardan başarılı döndü.

Malatyalı Bisikletçiler Başarıyla Döndü Malatya Spor

Genç Adımlar Derneği tarafından SODES destekli olarak düzenlenen yarışmaya Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (MABİSDER) ve İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu’ndan 2’si bayan 5 sporcu katıldı. Yarışmalar sonucunda erkeklerde Serkan Gültekin 30 kilometre yarışında birinci oldu. Sait Erol 30 kilometre yarışında ikinciliği elde ederken, Deniz Ekici ise üçüncü oldu.

Bayanlarda ise, 30 kilometre yarışında Simge Ekici birinciliği göğüsledi. Aynı yarışmada Perihan Karadağ da bitiş çizgisini ikinci sırada geçti.

Muş’ta büyük bir başarıya imza atan bisikletçiler, Malatya’da davulla karşılandı. Sporcuları, Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Ekici, Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (MABİSDER) Başkanı Ali İlhan ile bisiklet sporcuları ve aileleri karşıladı.

Karşılama töreni sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Ekici, “Genç sporcularımızın getirdiği başarının mutluluğunu yaşıyoruz. Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (MABİSDER) ve İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu olarak Malatya’da bisiklet sporunun gelişmesi için çalışmalar yapıyoruz. İki yıldır da şehir dışına açılmaya başladık. Özel ve resmi yarışlara gençlerimizi göndermeye çalışıyoruz” dedi.

Ekici, Malatya’da bisiklet kültürünü daha da geliştirmek için çalıştıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Muş’ta, Genç Adımlar Derneği tarafından SODES destekli “1071 PEDAL” projesi kapsamında düzenlenen bisiklet yarışına katıldık. Sporcularımız bay ve bayanlarda önemli bir başarıya imza attı. Amacımız Malatya’da bisiklet kültürünü daha iyi yerlere getirmek. Gençlerimizi bu spora yönlendirmek istiyoruz. Bu anlamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlerleyen zamanlarda milli takıma sporcu kazandırıp, Türkiye çapında ses getirmek istiyoruz.”

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (MABİSDER) Başkanı Ali İlhan ise, elde edilen başarıdan dolayı mutlu olduklarını belirterek, sporcuları tebrik etti.

“1071 PEDAL” bisiklet yarışmasına katılan sporcular ise elde edilen başarıdan dolayı mutlu olduklarını ve başarıların devamının geleceğini söylediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 11
Bu Ay : 1540
Toplam : 1540

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom