Kimyasal Dehşetin Yeni Görüntüleri Yayınlandı

İngiliz ITV televizyonu, Suriye'deki katliama ilişkin yeni görüntüler yayınladı.

Kimyasal Dehşetin Yeni Görüntüleri Yayınlandı Dünya

Uluslararası toplum Suriye'de kimyasal silahların kullanıldığı katliamı konuşmaya devam ederken, saldırının yeni görüntüleri ortaya çıkıyor. İngiliz ITV televizyonu, katliama ilişkin yeni görüntüler yayınladı.

Son görütüler, kimyasal silah saldırısı yapılan Zamalka'dan yansıdı. Sokaklarda, merdivenlerde kaçmaya çalışırken ölenlerin görüntüsü saldırının kimyasal olduğunun kanıtı niteliğinde... Cesetler kamyonlara doldurularak götürülüyor. Kimyasal saldırıda çok sayıda hayvanın da telef olduğu görülüyor. 

Esed güçlerinin saldırıları ise tüm şiddetiyle sürüyor. Şam yakınlarındaki Cobar, Esed rejiminin hava saldırısının hedefi oldu. Esed güçlerinin saldırılarında onlarca kişinin öldüğü bildiriliyor.

Öte yandan Uluslararası Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü, Şam'daki 3 hastanede, nörotoksik belirtiler gösteren 3 bin 600 kişinin 21 Ağustos'ta tedavi altına alındığını, bu kişilerden 355'inin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Örgüt, kasılma, solunum güçlüğü ve göz bebeklerinde küçülme gibi belirtilerin nedeni kesin olarak bilinmese de, çok büyük ihtimalle sinir sistemine zarar veren maddelerin kullanımının söz konusu olduğunu bildirdi.

TRT Haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 89
Bu Ay : 6886
Toplam : 6886

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom