Elektronik Atık Uygulaması Başlayacak

Malatya Belediyesi, geri dönüşüm uygulamaları kapsamında başlattığı yeni bir uygulamayla elektrikli ve elektronik atıkları ayrı toplayacak.

Elektronik Atık Uygulaması Başlayacak Malatya Ekonomi

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre; ömrünü tamamlamış olan elektrik ve elektronik atıkların çevreye verdiği zararların ortadan kaldırılmasının yanısıra, atıkları ayrıştırarak yeniden ekonomiye kazandırmayı hedefleyen Malatya Belediyesi, bu uygulamayı yürütmek için Bakanlıktan lisanslı bir firmayla protokol imzaladığı belirtildi

Malatya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği” uyarınca yürütülen çalışmaların başarılı olması bakımından vatandaşların da ilgi göstermesinin önemli olduğu vurgulanırken, elektrik ve elektronik atıkların evsel atıklardan ayrı tutulması gerektiği belirtildi.

Vatandaşlar, eskimiş, bozuk buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, bilgisayar gibi büyük hacimdeki elektrikli ve elektronik aletleri için Malatya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nü (İrt. Tel: 377 18 70) aramaları halinde elektronik atıkların ücretsiz olarak alınacağı kaydedildi.

Elektrik ve Elektronik evsel atıklar için Belediye binası ile katı atık sahasında özel toplama merkezi oluşturulduğu belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 303
Bu Ay : 5497
Toplam : 5497

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom