Güzel Yurt Belediyesi Kültür ve Sanat Şenlikleri

Bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Güzelyurt Belediyesi Kültür ve Sanat Şenliği yapıldı.

Güzel Yurt Belediyesi Kültür ve Sanat Şenlikleri Malatya İlçe

Hekimhan İlçesi Güzelyurt beldesinde iki gün düzenlenen 5. Kültür ve Sanat Şenliği’ne; Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, Cumhuriyet Halk Partisi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Hekimhan Belediye Başkanı Mehmet Sait Özoğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaman, Cumhuriyet Savcısı Metin Kazan, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile çok sayıda davetli katıldı.

Şenliklerin açılış konuşmasını yapan Güzelyurt Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, 20 yıldır Güzelyurtlularla iç içe olduğunu, dört dönemdir hiç seçim kaybetmeden belediye başkanlığı yaptığını belirterek, “Güzelyurtlular her şeyin en iyisine, her şeyin en güzeline layıktır” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ağbaba, “Hekimhan, Güzelyurt kardeşliğin dostluğun başkenti. Bu dostluğu, kardeşliğe, barışa katkı yapan herkesi selamlıyorum. Burada Kurşunlu’dan, Kocaözü’nden, Hasançelebi’den, Girmana’dan, Kuluncak’tan, Hekimhan’dan ve köylerinden gelenler var. Hekimhan demek barış demektir. Hekimhan demek kardeşlik demek” diye konuştu.

CHP Milletvekili Ağbaba, “Güzelyurt’un sadece ismi güzel değil, Güzelyurt’un insanları da güzel. Güzelyurt, hem Hekimhan’da hem Malatya’da, hem de Türkiye’de yetiştirmiş olduğu insanlarla Türkiye’yi aydınlatıyor. Güzelyurt hem Atatürk’e hem de onun emanetine sahip çıkıyor. Bu nedenle Güzelyurtlulara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmasında belde belediyelerinin kapatılmasını da eleştiren Ağbaba “Burada bana milletvekili olma görevi verdiniz. İki yıldan beri Malatya’nın milletvekili olmak için uğraşıyorum. Sadece oy verenlerin değil herkesin milletvekili olmaya çalışıyorum. Gece gündüz demeden çalışıyorum. Kimi zaman kapatılan adliyelerimizi, kimi zaman ana yollarımızı söylüyorum.

Karşımızda kapatılan beldelerimiz var. Haksızca kapatılan beldelerimiz. Maalesef Güzelyurt gibi Hekimhan’da da kapatılan beldelerimiz var. Konuyla ilgili referandum yaptık ve yetkililere sonuçlarını bildirdik. Bunu kabul etmediğimizi söyledik. İnşallah Güzelyurt Belediyesi’nin bayrağını burada tekrar asmak bize nasip olur. İnşallah bu kapıya bu kilidi vurdurmayız” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 388
Bu Ay : 6368
Toplam : 6368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom