Yavru Leylek Yuvasına Bırakıldı

Malatya'nın Arguvan ilçesine bağlı Kömürlük köyünde elektrik tellerine çarparak yaralanan yavru leylek, tedavisinin tamamlanmasının ardından yuvasına bırakıldı.

Yavru Leylek Yuvasına Bırakıldı Malatya İlçe

Arguvan'ın Kömürlük ilçesinde elektrik direği üzerinde bulunan yuvadan uçmaya çalışan yavru leylek, elektrik tellerine çarparak yaralanmıştı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Malatya 15. Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Malatya Hayvanları Koruma Derneği üyelerinin yardımıyla Malatya merkeze getirilerek tedavi edilen yavru leylek, iyileştikten sonra yuvasına bırakıldı.

Malatya Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Uğur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Elektrik tellerine çarparak yaralanan yavru leyleği, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Malatya 15. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yardımıyla Kömürlük köyünden alarak, Malatya Belediyesi Hayvan Barınağı'na teslim ettik. Veteriner hekimler tarafından yavru leylek tedavi altına alındı. 5 gün süren tedavinin ardından leylek iyileşti. Yavru leyleğimizi tekrar doğal ortamına bıraktık” dedi.

Uğur, vatandaşlara hayvanlara karşı göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek, “Bize bildirilen her vakayı değerlendiriyoruz. Bu anlamda vatandaşlarımız büyük bir duyarlılık gösteriyor. Bunun yanında yaptığımız çalışmalarda hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Malatya 15. Bölge Müdürlüğü'ne, AKSA Elektrik yöneticileri ile Malatya Belediyesi Hayvan Barınağı veteriner hekimlerine teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 507
Bu Ay : 3951
Toplam : 3951

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom