İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Toplantısı

Malatya’da köylere yapılan hizmetlerin eksik kalanlarının tamamlanması için 4,5 milyon TL borçlanma talebinin komisyon tarafından incelenmesi kararlaştırıldı.

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Toplantısı Malatya Haber

İl Özel İdaresi Salonu’nda, İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayı son toplantısı Naci Şavata’nın başkanlığında tamamlandı.
Gündem gereği, İl Özel İdaresi’nin özellikle asfalt hizmetlerinin eksik kalanlarının tamamlanması için Vali Vasip Şahin tarafından İller Bankası’ndan borçlanma kanalıyla talep edilen 4,5 milyon TL’nin Bütçe Komisyonu’nda görüşülmesi kararlaştırıldı.

CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Mengüç yaptığı konuşmada, “Talep olumlu ancak gecikmiş bir talep. Çünkü, son bahara giriliyor. Asfalt mevsim itibariyle yapılması zor” diyerek, yine de talebe grup olarak olur oyu kullandıklarını söyledi.

AK Parti grubunda ise değişik görüşler dile getirildi. Yapılan oylama ile talebin Bütçe Komisyonu’nda görüşülmesi kararlaştırıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Bütçe Komisyonu’nun biran önce çalışmasını bitirmesini, gerekirse bu ay İl Genel Meclisi’ni olağan üstü toplayıp, rapor hakkında karar alabileceklerini bildirdi.

Toplantıda ayrıca, Doğanşehir İlçesi Eskiköy Gelerli Mezrası’nın, Yeşilyurt Oluklu Köyü’ne bağlanması talebi ise, Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülmek üzere havale edildi.

Yeşilyurt İlçesi Kadiruşağı Köyü’nde bulunan İnek Pınarı mevkisinin mesire alanı olarak düzenlenmesi talebi de, ilgili komisyonda görüşülmek üzere havale edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 599
Bu Ay : 3083
Toplam : 3083

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom