Büyükşehire Yönelik Kararlar Alındı

Meclis toplantısında, 30 dönümlük alanın Belediye hizmet alanı olması kararlaştırıldı. Karagöz mevkinde itfaiye grup amirliği kurulması için de yer tahsisi yapıldı.

Büyükşehire Yönelik Kararlar Alındı Malatya Haber

Malatya’da Belediye Meclisi cadde ve sokak isimlerinde yeniden düzenlemeye yapacak. 

Malatya Belediye Meclisi, Ağustos Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Meclis Başkan Vekili Mehmet Şehitoğlu başkanlık etti.

Toplantıda, cadde sokak isimleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden görüş istediklerini belirterek, bu doğrultuda bazı düzenlemeler yapacaklarını belirtti.

2014 yılında Büyükşehir statüsüne kavuşacak olan Malatya Belediyesi’nin, İtfaiye Müdürlüğü için ihtiyaç duyulan Dilek Yolu ile Şehir Mezarlığı’nın kesiştiği yerde bulunan 30 dönümlük alanın Belediye hizmet alanı olması kararlaştırıldı. Meclis toplantısında ayrıca Karagöz mevkinde itfaiye grup amirliği kurulması için de yer tahsisi yapıldı.
Toplantıda, Doğu ve Kuzey garajları için ücret tarifelerinin belirlenmesine yönelik teklif de incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Gündemde bulunan imar maddelerini de görüşen Belediye Meclisi, bazı maddeleri karara bağlarken, bazı maddeleri de imar komisyonuna havale etti.

Meclis Toplantısında, gündem maddeleri arasında bulunan Malatya Belediyesi İmar Uygulamalarına İlişkin Yönetmelik Taslağı, Hukuk İhtisas Komisyonu’nda çalışmaları devam ettiği için bir sonraki toplantıya ertelendi. Çocuk parkına isim verilmesi ile cadde ve sokak isimleri ile ilgili önerge İmar Komisyonu’na havale edildi.

Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nı 4 Eylül Perşembe günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 232
Bu Ay : 232
Toplam : 232

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom